Kolejna potęga zatrzymana! Dzień wielkich piłkarskich niespodzianek

Bardzo mądra i rozważna gra Szwajcarów dała im remis 1:1 z Brazylią. Murowany faworyt spotkania, mimo wielu bramkowych akcji nie zdołał pokonać drużyny z kraju scyzoryków. O dziwo nie był to wybitny mecz Neymara, który w poprzednich spotkaniach dawał popis swoich indywidualnych umiejętności. Dzisiejszy dzień to zdecydowanie dzień wielkich piłkarskich niespodzianek. Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji z pewnością są bardzo ciekawą imprezą!

Od początku spotkania na boisku dominowali Brazylijczycy. Pierwszą groźną akcję skonstruowali jednak dopiero w 11 minucie. Do piłki doszedł Paulinho, jednak przymierzył minimalnie obok bramki Szwajcarów!

Kolejne akcje Canarinhos skwitował w 20 minucie Coutinho. Huknął jak z armaty zza pola karnego, piłka po kontakcie ze słupkiem wpadła do bramki bezradnego Sommera. Mieliśmy 1:0 dla Brazylii.

Kilka prób ataków Szwajcarów nie okazało się na tyle efektywnych by zagrozić brazylijskiej bramce. Widzieliśmy ogromną różnicę klas obu zespołów i rodzaju futbolu jaki preferują. Szwajcarzy głęboko w defensywie, za to Brazylia nastawiona na atak.

Bez większych emocji kibice doczekali do końca pierwszej połowy. Warto odnotować skuteczne utrudnianie Neymarowi życia przez Behramiego.

Statystyki po pierwszej połowie:

Nagły zwrot akcji nastąpił już w 50 minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Shaqiriego celnym strzałem głową wykończył Zuber. Mimo dominacji Canarinhos mieliśmy remis 1:1!

Do ataku, po stracie gola, natychmiast ruszyli piłkarze w żółtych strojach. Coutinho ponownie oddał groźny strzał zza pola karnego, jednak na drodze futbolówki stanął jeden ze Szwajcarów.

W 60 minucie Casemiro zszedł z boiska, w jego miejsce Fernandinho.

Coutinho wyraźnie próbował zmienić wynik tego spotkania. W 70 minucie próbował swoich sił w polu karnym, przyjął piłkę klatką, uderzył jednak bardzo niecelnie.

W samej końcówce zdobyć gola próbowała kilkukrotnie Brazylia, jednak bezskutecznie. Kolejny faworyt zatrzymany!

Brazylia-Szwajcaria 1:1!

Bramki:

20 minuta – Coutinho