Region

Kolejne „azyle” dla pieszych w Tychach. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu w mieście

Na tyskich przejściach dla pieszych już niebawem pojawiają się kolejne azyle. Wysepki, które pozwalają przejść przez jezdnie na dwa razy. Wszystko po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa ruchu w mieście.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Dotychczas na terenie Tychów azyle zastosowano już na 63 przejściach dla pieszych. Rozwiązanie to sprawdziło się w praktyce, dlatego w tym roku zaplanowano kolejne realizacje. – Azyle drogowe stanowią bufor dla pieszych, dzięki któremu mogą oni przejść przez ulicę „na dwa razy”, z możliwością bezpiecznego zatrzymania się na środku. Ponadto uspakajają ruch w rejonie przejścia i uniemożliwiają wyprzedzanie czy niebezpieczne sytuacje na drodze – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Azyle wpływają  również na zredukowanie prędkości pojazdów poprzez optyczne zawężenie pola jazdy, zmniejszenie szerokości pasów ruchu oraz odgięcie torów jazdy – dodaje.

Łącznie powstanie 5 nowych azyli. Trzy na ulicy Czarnieckiego w sąsiedztwie szkoły podstawowej nr 5, a dwa na ul. Cyganerii przy skrzyżowaniu z ul. Ciasną. Natomiast na ul. Sikorskiego – przy pętli trolejbusowej – zostanie poszerzona istniejąca wyspa i zmianie ulegnie organizacja ruchu.

Za ten zakres odpowiadać będzie wyłoniona w drodze przetargu firma INFRA-KOM. – Wykonawca już rozpoczął opracowywanie projektów tymczasowej organizacji ruchu, jaka będzie obowiązywała na czas prac. Choć nie znamy jeszcze szczegółów, to wiadomo, że roboty będą powodowały miejscowe utrudnienia. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków – mówi Agnieszka Kijas, rzecznik prasowy MZUiM. Całość prac powinna zakończyć się w październiku, a wartość umowy to około 260 tys. zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Rusza KONKURS „Historyczna Pocztówka z Wakacji – 100 nagród na 100 lecie Powstań Śląskich”
Koronawirus na Śląsku: Już połowa gości z wesela pod Pszczyną ma koronawirusa
Bon Turystyczny 2020: Coraz więcej miejsc wypoczynku w bazie Polskiego Bonu Turystycznego

 

źr. UM Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close