Region

Kolejne podwyżki cen w Jaworznie! Tym razem za wodę!

Mieszkańcy Jaworzna od 25 lipca zapłacą więcej za wodę i ścieki. Łącznie o 1,32 od kubika. Ceny wzrosną o 42 gr brutto za wodę i 90 gr brutto za ścieki. Miasto tłumaczy, że to efekt inwestycji kanalizacyjnych.

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ

Plany inwestycyjne powstają w oparciu o oczekiwania mieszkańców Jaworzna i dlatego są dla nas ważne. Jednak bez odpowiedniego poziomu cen z części nich bylibyśmy zmuszeni zrezygnować albo przynajmniej odłożyć w czasie, a tego nie chcemy robić. Dlatego będziemy analizować warunki gospodarcze i w przypadku ich zmiany w stosunku to tego jakie zostały założone w zatwierdzonej taryfie, będziemy wnioskować do regulatora o ewentualną zmianę – wyjaśnia na stronie miejskiej Rafał Łabaj, prezes ds. finansowych Wodociągów Jaworzno sp. z o. o.

Wzrost taryfy to wkład w realizowane przez jaworznickie Wodociągi inwestycji kanalizacyjnych w Byczynie, Cezarówkach Górnej i Dolnej oraz Dąbrowie Narodowej.

Nowa stawka za wodę (5,65 zł za 1m3) i ścieki (9,85 zł za 1m3) ma zacząć obowiązywać o 25 lipca.

Źródło: UM w Jaworznie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close