RegionWiadomość dniaZdrowie

Kolejni lekarze zwalniają się ze Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Tym razem to interna! [WIDEO]

Kolejni lekarze zwalniają się ze Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Najpierw w związku z problemami kadrowymi na okres trzech miesięcy trzeba było zawiesić funkcjonowanie Oddziałów Neurologicznego i Udarowego. Teraz wypowiedzenie zdecydowało się złożyć 10 z 19 lekarzy pracujących na Oddziale Chorób Wewnętrznych.

 

POMÓŻCIE MU!!! Pan Przemek z Rybnika ma w brzuchu 20-KILOGRAMOWY GUZ!!!

W nadesłanym przez szpital komunikacie możemy przeczytać:

Oddział internistyczny pracuje obecnie bez zakłóceń. Zarząd Szpitala podejmie wszystkie możliwe działania celem ustabilizowania sytuacji kadrowej w tym Oddziale. Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Rudy Śląskiej.

 

Sytuacją zaniepokojeni są nie tylko mieszkańcy Rudy Śląskiej, ale także radni. Ci już na ostatniej sesji pod koniec sierpnia mieli szereg uwag dotyczących funkcjonowania placówki.

-To są dramatyczne ruchy personelu. Wiadomo, że złożenie wypowiedzenia to nie jest codzienność dzisiaj żeby gromadnie składać wypowiedzenia. Widocznie w szpitalu dzieje się źle, bardzo duża liczba osób uznaje że ten szpital jest źle zarządzany i to jest takie wołanie na ratunek w tej chwili – mówi Marek Wesoły, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska.

 

Krzysztof Mejer, wiceprezydent odpowiadający za szpital sytuacje stara się uspokajać. Podkreśla, że z podobnymi problemami borykają się szpitale w ościennych miastach i dodaje:

-Bardzo dużo dzieje się rzeczy pozytywnych w szpitalu. Remontowane są kolejne oddziały, w tej chwili remontujemy izbę przyjęć, w ubiegłym roku oddaliśmy zupełnie nowe laboratorium, co poprawia jakość świadczonych usług w szpitalu, więc naprawdę uważam, że te wszystkie głosy, opinie, które mówią że szpital ogranicza swoją działalność, że za chwilę zamkniemy szpital to są bardzo złe i niebezpieczne głosy, bo one wprowadzają wiele niebezpiecznego zamętu – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Kolejni lekarze zwalniają się ze Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Wypowiedzenie zdecydowało się złożyć 10 z 19 lekarzy pracujących na Oddziale Chorób Wewnętrznych
Kolejni lekarze zwalniają się ze Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Wypowiedzenie zdecydowało się złożyć 10 z 19 lekarzy pracujących na Oddziale Chorób Wewnętrznych

Tu nie o zamęt chodzi, tylko o konkretne działania i rozwiązanie problemów – podkreśla Andrzej Stania – były prezydent miasta, a obecnie radny.

-Przede wszystkim niepokoi to, że niektórzy z zarządu miasta uważają że mówienie w ogóle publiczne, złe o problemach szpitala źle służy szpitalowi. To jest kompletna bzdura i to jest tłumaczenie tylko samego siebie i chowanie się za parawanem czegoś tam zamiast uderzyć się w pierś i przyspieszyć inwestycje w szpitalu żeby go z powrotem przywrócić do odpowiedniego stopnia referencyjni i zatrzymać kadrę najlepsząmówi Andrzej Stania, były prezydent Rudy Śląskiej, radny.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Taka sytuacja: Wchodzicie do sypialni, a tam… WIELKI PYTON!

Z Katowic do Watykanu. Chcą dać papieżowi elektryczny samochód! [WIDEO]

Kampania na Śląsku jak ONE MAN SHOW? Mateusz Morawiecki i długo, długo nikt[WIDEO]

 

Sytuacji szpitala ma być poświęcona nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Póki co nie jest znany jej termin.

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close