AlarmRegion

Kolejny pożar w tej samej szkole w Lublińcu! Straty rosną lawinowo! [WIDEO]

Strażacy z Lublińca znowu musieli gasić ogień w Zespole Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu. Gdy wczoraj wydawało się, że pożar został opanowany i trwało dogaszanie budynku, wieczorem – znowu się zapalił.

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Doszło do oberwania części stropu między piętrem trzecim, a drugim. Ponieważ jest to ponad stuletni budynek, stropy są drewniane, są między nimi puste przestrzenie, tam jeszcze gdzieś było zarzewie ognia, to spadło. Natomiast na miejscu tutaj całą noc było jeszcze sześć zastępów straży i na bieżąco było to monitorowane, dogaszane – mówi asp. szt. Rafał Romanek, KP PSP w Lublińcu.

Zabezpieczanie szkoły potrwa jeszcze co najmniej dziś do wieczora. Wiadomo już, że straty, które wyrządził pożar są bardzo duże, ale na razie miasto nie oszacowało ile dokładnie wynoszą. Na miejscu nadal pracują biegli z zakresu pożarnictwa i prokurator. Miasto zapewniło uczniom nowe miejsce do nauki.

Strażacy z Lublińca znowu musieli gasić ogień w Zespole Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu
Strażacy z Lublińca znowu musieli gasić ogień w Zespole Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Lublińcu

– Myślę, że już w przyszłym tygodniu uczniowie wrócą do zajęć. Dzisiaj przekazaliśmy już klucze z budynku, który był wygaszony, po wybudowaniu nowego obiektu przez miasto. Także budynek jest w dosyć dobrym stanie, także nie będzie żadnego problemu, po jakichś kosmetycznych niezbędnych działaniach. Uczniowie myślę, że znajdą dobre lokum na okres, kiedy trzeba będzie odbudować tę szkołę – mówi Edward Maniura, burmistrz Lublińca.

Do pożaru szkoły w Lublińcu doszło wczoraj ok. 6:30 rano. Ze względu na wczesną porę w budynku nie było jeszcze dzieci. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Jest nowa lista żółtych i czerwonych stref. W sumie 21 powiatów

Polska będzie miała aż trzy nowe wyspy! Wybrano dla nich nazwy

Wjechał w łosia. Motocyklista zginął na miejscu. Jego córka jest w ciężkim stanie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close