Region

Kolejny szpital w woj.śląskim zawiesza oddział. Chirurgia w Wodzisławiu Śląskim nie ma lekarzy

Oddział chirurgiczny szpitala wojewódzkiego w Wodzisławiu Śląskim został zawieszony na trzy miesiące. Powodem jest brak lekarzy. Chorzy wymagający pilnego przyjęcia na chirurgię będą kierowani do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Raciborzu. Jeden chirurg będzie też nadal dyżurował w izbie.

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Śląski Urząd Wojewódzki nie kryje zaskoczenia decyzją o zawieszeniu oddziału, bo formalności nie zostały dopełnione.

Wojewoda otrzymując wniosek o zawieszenie oddziału zasięga opinii NFZ, i wówczas decyduje czy wyraża zgodę na zawieszenie oddziału czy też nie. Było jednakże pismo informujące o tym, że natychmiastowo dyrekcja zgodziła się o natychmiastowym zawieszeniu oddziału – mówi Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Zawieszenie kolejnego oddziału szpitalnego w województwie śląskim jest przed wyborami gorącym tematem do dyskusji szczególnie dla polityków.

Cynizm polega na tym, że oto za nami znajduje się szpital w Wodzisławiu, gdzie jest zamykana czasowo chirurgia. Jeśli nie zostanie ona otwarta to szpitalowi grozi po prostu likwidacja. Takich szpitali jest 60 zamkniętych za czasów rządów PiS. Ponad 150 szpitali jest w sytuacji zagrożenia – mówi Marek Krząkała, Koalicja Obywatelska.

Do końca października nieczynny jest oddział hematologii i onkologii dziecięcej w Chorzowie, a do końca listopada oddziały udarowy i neurologii w Rudzie Śląskiej. W tym ostatnim przypadku udało się już skompletować nową obsadę lekarską i wiadomo, że oddziały znów będą przyjmować pacjentów od 1 grudnia.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!

Cud medycyny w Katowicach! Paulina i Pola nareszcie razem. Matka po ciężkim udarze nareszcie zobaczyła swoją córeczkę! [WIDEO]

Żmuda-Trzebiatowska, generał Polko i Izabela Domogała. Znani będą pracować z niepełnosprawnymi [SPOTKAJMY SIĘ W PRACY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close