RegionWiadomość dnia

Żmuda-Trzebiatowska, generał Polko i Izabela Domogała. Znani będą pracować z niepełnosprawnymi [SPOTKAJMY SIĘ W PRACY]

Dziś w zupełnie innej roli niż zazwyczaj, a pracowała nie pod okiem reżysera tylko Magdy – pracownicy kawiarni, która pracuje mimo niepełnosprawności intelektualnej.

 

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Myślę, że Magda w tym miejscu pracy radzi sobie znacznie lepiej niż ja, ale dlatego postanowiłam Magdę też zaprosić do mojego miejsca pracy – obiecała, że mnie odwiedzi – mówi Marta Żmuda Trzebiatowska, aktorka, ambasadorka akcji „Spotkajmy się w pracy”.

To wyjątkowe spotkanie odbyło się w ramach akcji „Spotkajmy się w pracy” zorganizowane przez centrum DZWONI w Bytomiu. W myśl idei jej przyświecającej osoby znane odwiedzają miejsca pracy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez symboliczną godzinę – ramię w ramię wspólnie z nimi pracują.

W myśl idei jej przyświecającej osoby znane odwiedzają miejsca pracy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez symboliczną godzinę – ramię w ramię wspólnie z nimi pracują

-Żeby osoby, które albo na co dzień gdzieś z tym tematem się z tym stykają bądź nie doświadczyły na własnej skórze i poznały przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością intelektualną w ich miejscu pracy – miały okazję spotkać się z nimi, poznać te osoby, zobaczyć jak wygląda ich praca a także ich pracodawców, współpracowników, porozmawiać z nimi i dzięki temu chyba też przekonać się, że to są wartościowi pracownicy, którzy świetnie sobie radzą w pracy – mówi Magdalena Pióro, kierownik Centrum DZWONI w Bytomiu.

W pierwszej edycji akcji oprócz jej ambasadorki Marty Żmudy-Trzebiatowskiej udział biorą śląscy samorządowcy, wokaliści i inne osoby. Izabela Domogała – członek zarządu województwa śląskiego swoje ukochane szpilki w najbliższy czwartek będzie musiała zostawić w domu.

 

-Bardzo się cieszę, że będę mogła w trampkach, t-shircie, w spiętych włosach i mam nadzieję bez makijażu gotować z fantastycznym człowiekiem, z Adrianem, który pracuje w restauracji Modra w Tarnowskich Górach. Będziemy wspólnie gotować śląski obiad i Adrian obiecał mi, że będzie pilnował żeby rolady były bez nici. Także serdecznie państwa zapraszamy – mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego.

Rozkazów wysłuchać będzie musiał generał Roman Polko. Zadanie do wykonania będzie wymagające – zorganizować scenę na wieczorny koncert, który odbędzie w Bytomskim Centrum Kultury.

-Myślę, że Magda w tym miejscu pracy radzi sobie znacznie lepiej niż ja, ale dlatego postanowiłam Magdę też zaprosić do mojego miejsca pracy – obiecała, że mnie odwiedzi - mówi Marta Żmuda Trzebiatowska, aktorka, ambasadorka akcji „Spotkajmy się w pracy”
-Myślę, że Magda w tym miejscu pracy radzi sobie znacznie lepiej niż ja, ale dlatego postanowiłam Magdę też zaprosić do mojego miejsca pracy – obiecała, że mnie odwiedzi – mówi Marta Żmuda Trzebiatowska, aktorka, ambasadorka akcji „Spotkajmy się w pracy”

-Nigdy nie uciekałem od tego, żeby samemu coś robić z żołnierzami bo to tak naprawdę buduje team. Kwestie prac gospodarczych, one będą przydatne a jak się czegoś nauczę to i moja żona w domu będzie zadowolonamówi gen. Roman Polko, gość akcji.

Zadowolonych z takiego układu jest więcej. Jak przyznają pracodawcy zatrudniający osoby z niepełnosprawnością intelektualną – taki pracownik to prawdziwy skarb.

-Nawet dzisiejsza dotacja jest dla mnie mało znacząca. Na początku były obawy i pracodawca myśli no dobra dostanę jakieś pieniążki, zwrot. Dzisiaj mogę powiedzieć nic bardziej mylnego. Oni pracują, normalnie na siebie zarabiają także się cieszę i chcę namówić wszystkich moich znajomych prowadzących firmy do tego, żeby dali im szansę – mówi Adam Kryger, pracodawca.

 

Bo dla osób z niepełnosprawnością intelektualną to nie tylko praca – to sens życia. –Ja się bardzo z tego cieszę, jestem zadowolony, moi rodzice są zadowoleni, nawet trenerzy pracy są zadowoleni, nawet szefowa też była zadowolona, że ja pracuję. Z pracy przychodzę bardziej uśmiechnięty, bardziej zadowolony z siebie – mówi Adrian Gołkowski, pracownik restauracji.

Akcja dzisiaj została zainaugurowana i potrwa do piątku. Każdego dnia osoby znane będzie można spotkać w kilku miastach województwa śląskiego w zwykłych miejscach pracy, chociaż w towarzystwie zupełnie niezwykłych osób.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: 17-latka zginęła potrącona przez tramwaj. Nadal nie wiadomo, jak zginęła dziewczyna na Korfantego!

Puma w Pszczynie? Trwają poszukiwania groźnego drapieżnika! [WIDEO]

Wykop tunelu pod DK 81 w Katowicach. Będzie zmiana organizacji ruchu i jeszcze większe korki

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close