RegionWiadomość dnia

Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!

Uroczyste Gaudeamus Igitur zabrzmiało po raz 16. W Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach rozpoczął się nowy rok akademicki. Uczelnia wychodząc naprzeciw nowoczesnym trendom edukacyjnym oraz oczekiwaniom rynku pracy, stale się rozwija i poszerza swoją ofertę studiów.

 

 

Kopalnia w garażu i Elżbieta II w Będzinie! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS


-Staramy się uatrakcyjniać kierunki, które są na WST. Zawsze dopasowujemy je do potrzeb rynku. Nie chcemy kształcić absolwentów, którzy potem mają kłopoty w znalezieniu pracy. I tutaj nasze biuro karier bardzo dokładnie sprawdza – ilu studentów po zakończeniu studiów znajduje pracę i muszę powiedzieć, ze 95 procent spośród nich tę pracę znajduje – mówi Arkadiusz Hołda, kanclerz WST w Katowicach.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jest pierwszą na Śląsku, niepubliczną wyższą uczelnią prowadzącą studia techniczno – artystyczne na Wydziale Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych, która kształci na takich kierunkach jak Architektura, Budownictwo, Gospodarka Przestrzenna, Mechatronika i Informatyka, Grafika, Architektura Wnętrz oraz Wzornictwo.

Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!
Medycyna i pielęgniarstwo biją rekordy! Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach rozpoczęła nowy rok akademicki!

W 2018 r. został powołany Wydział Nauk Medycznych oferujący kształcenie na kierunku lekarskim. -Bardzo duży nacisk kładziemy na współpracę z zagranicą. Chcemy powiększyć to spektrum i dać nowe możliwości studentom. Aby studenci mogli przynajmniej jeden semestr spędzić poza granicami kraju, aby zdobyć nowe doświadczenia, aby poznać różne punkty widzenia – mówi prof. Aleksander Ostenda, rektor WST w Katowicach.

 

W tym roku na WST w Katowicach otwarty został kolejny nowy kierunek – pielęgniarstwo, na który zapisało się ponad 100 chętnych. Wzrosła również liczba studentów na kierunku medycznym.

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: 17-latka zginęła potrącona przez tramwaj. Nadal nie wiadomo, jak zginęła dziewczyna na Korfantego!

Puma w Pszczynie? Trwają poszukiwania groźnego drapieżnika! [WIDEO]

Wykop tunelu pod DK 81 w Katowicach. Będzie zmiana organizacji ruchu i jeszcze większe korki

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close