Region

Koncerty wracają do miast! Będą organizowane w nowym reżimie sanitarnym [WIDEO]

Już w najbliższy weekend mysłowicki rynek zapełni się fanami muzyki alternatywnej. Okazją będzie koncert Tomka Makowieckiego. Jeden ze zwycięskich projektów z budżetu obywatelskiego zakłada organizację kilkunastu wydarzeń muzycznych.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Koncerty będą organizowane w nowym reżimie sanitarnym. W wydarzeniu będzie mogło brać udział maksymalnie 150 osób, a każdy uczestnik będzie musiał zachowywać dystans 2 metrów od kolejnej osoby oraz mieć zakryte usta i nos.

Zdecydowaliśmy być jak najmniej uciążliwi dla odbiorców i po prostu liczymy też na ich uczciwość wobec nas i na to, że nie przyjdą do nas w sytuacji gdy źle się czują, czy kiedy mają podwyższoną temperaturę – mówi Łukasz Prajer, Miejski Ośrodek Kultury w Mysłowicach

Nieco inaczej sytuacja wygląda w Dąbrowie Górniczej, gdzie pracownicy Fabryki Pełnej Życia również przygotowują się do pierwszych w tym sezonie koncertów. Ograniczono liczbę uczestników do 120 osób, a oprócz obowiązkowych maseczek, uczestnicy koncertów będą musieli wypełnić ankietę o aktualnym stanie zdrowia. Organizatorzy chcą by to lato choć trochę przypominało normalny sezon koncertowy.

Co wakacje ludzie są, nie mam co do tego wątpliwości, jednak spragnieni takiej muzyki na żywo i dajemy tyle ile jesteśmy w stanie – mówi Wojciech Czyżewski – prezes zarządu spółki Fabryka Pełna Życia.

W Fabryce Pełnej Życia oprócz koncertów będą organizowane jeszcze plenerowe projekcje kinowe i inne małe imprezy towarzyszące. Trudno zakłądać, że uczestnicy imprez będą zachowywać dystans społeczny, zwłaszcza, że raczej nikt tego nie będzie kontrolował. Dlatego, jak ostatnio wszędzie, najważniejszy będzie zdrowy rozsądek.

Autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE: Koronawirus w pociągu na Śląsku! Sanepid szuka pasażerów

Ginekolog z Zabrza podejrzany o gwałcenie pacjentek dostał 15 lat więzienia

Duży, żółty i robi wrażenie [WIDEO] Katowice są odkażane z koronawirusa dronem

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close