Region

Ponad tysiąc tirów dziennie przejeżdża przez wąskie drogi Sławkowa [WIDEO]

Ponad tysiąc tirów dziennie przejeżdża przez wąskie drogi Sławkowa. Wszystko dlatego, że 3 czerwca Dąbrowa Górnicza postanowiła zamknąć alternatywną drogę dla tirów do Euroterminalu w Sławkowie.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Prezydent Dąbrowy Górniczej, burmistrz Sławkowa i starosta powiatu będzińskiego zwrócili się dzisiaj z dramatycznym apelem do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, w sprawie dokończenia budowy dróg wokół Euroterminalu. Na sporze pomiędzy urzędnikami z Dąbrowy Górniczej i Sławkowa ciepią mieszkańcy teo drugiego miasta, którzy są zmęczeni liczbą ciężarówek przejeżdżających przez wąskie drogi ich osiedli.

Kilkanaście lat rozmawiano o budowie drogi do euroterminalu, mam wrażenie, że to utknęło ze względów na bardzo duże koszty inwestycyjne przebudowy odcinka S1, a zapomniano, że można też wprowadzić jakiś element rozwiązania, które będzie na tu i teraz – mówi Maciej Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Ze względu na rozszerzenie działalności Euroterminalu o przyjmowanie pociągów, które przyjeżdżają z Chin, ruch na lokalnych drogach z każdym dniem wzrasta.

Alternatywą, którą zaproponował prezydent Dąbrowy Górniczej jest poprowadzenie bezpośredniej drogi do euroterminalu, kóra ma biec przez niezamieszkałe tereny nieopodal DK94. Takie rozwiązanie może kosztować kilkadziesiąt milionów złotych, a nie kilkaset, czyli tyle na ile zostało oszacowane zbudowanie łącznika z drogą S1, od strony Sosnowca.

To jest bardzo dobry moment, żeby zacząć o tym głośno mówić i konsekwentnie pozyskać te pieniądze – mówi Rafał Adamczyk, burmistrz Sławkowa.

W oczekiwaniu na decyzje rządu w tej sprawie prezydent, burmistrz oraz starosta zdecydowali, że tiry pojadą raz przez ul. Strzemieszycką w Dąbrowie Górniczej, a raz drogami powiatowymi Sławkowa. Zmiana trasy dojazdu do Euroterminalu będzie się odbywała co dwa miesiące. To sprawiedliwe rozwiązanie wobec mieszkańców Sławkowa i Dąbrowy, choć nie musi się spotkać ze społeczną akceptacją.

Autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE: Koronawirus w pociągu na Śląsku! Sanepid szuka pasażerów

Ginekolog z Zabrza podejrzany o gwałcenie pacjentek dostał 15 lat więzienia

Duży, żółty i robi wrażenie [WIDEO] Katowice są odkażane z koronawirusa dronem

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close