KONIEC marzeń Polaków! Francja lepsza po tie-breaku

W czwartym ćwierćfinale turnieju olimpijskiego mężczyzn Polska przegrała w tie breaku z drużyną Francji i żegna się z Tokio. Klątwa olimpijskich ćwierćfinałów wisi nad polskimi siatkarzami od IO Ateny 2004.

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

Polska rozpoczęła spotkanie od wygranej do 21. Drugi set należał już do Francuzów, którzy zwyciężyli do 22. Kolejna odsłona – znów Polaków – do 21. Mimo prowadzenia przez Polskę 2:1 szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili „trójkolorowi”, którzy najpierw wygrali czwartego seta do 21, a w tie-breaku bardzo szybko wypracowali pięciopunktową przewagę i ostatecznie zwyciężyli 15:9.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Po porażce Polska reprezentacja, która była jednym z faworytów do olimpijskiego złota żegna się z igrzyskami.

Polska – Francja 2:3 (25:21, 22:25, 25:21, 21:25, 9:15)

Polska: Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (L) – Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Piotr Nowakowski, Aleksander Śliwka

Trener: Vital Heynen

Francja: Barthélémy Chinenyeze, Earvin Ngapeth, Benjamin Toniutti, Jean Patry, Trevor Clevenot, Nicolas Le Goff, Jenia Grebennikov (L) – Stephae Boyer, Antoine Brizard, Yacine Louati, Kevin Tillie

Trener: Laurent Tillie

Źródło: PZPS, fot. FIVB