REKLAMA
Kategorie

Koronawirus a klimatyzacja. GIS opublikował wskazania dla komunikacji miejskiej

Urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne w autobusach i tramwajach w czasie epidemii mogą pracować po spełnieniu określonych warunków – wskazuje Główny Inspektorat Sanitarny.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Kropelki wydostające się podczas kaszlu czy kichnięcia dłużej utrzymują się w nieruchomym powietrzu. Szybciej opadają one na otaczające powierzchnie przy odpowiedniej cyrkulacji powietrza. To właśnie wskazuje na korzystne działanie klimatyzacji w obliczu zagrożenia koronawirusem.

Urządzenia wentylacyjno-klimatyzacyjne montowanych w autobusach i tramwajach działają w systemie zapewniającym możliwość pracy bez stosowania powietrza pochodzącego z cyrkulacji, więc nie ma przeciwwskazań do ich uruchomienia.

Jak podkreślają eksperci, ważne jest zapewnienie stałych, wysokich wydajności przepływu powietrza w systemach wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz utrzymanie jego ciągłej pracy w trakcie użytkowania pojazdu do przewozu osób.

Powietrze wywiewane z wnętrza powinno być w miarę możliwości usuwane na zewnątrz, a do wnętrza powinno być nawiewane uzdatnione powietrze atmosferyczne, z możliwie jak najmniejszym dodatkiem powietrza z cyrkulacji – czytamy w RMF24.pl

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Po raz pierwszy ozdrowieńców jest 3 razy więcej niż nowych przypadków!

Kibice na stadionach od 19 czerwca? Wojewoda śląski wydał właśnie decyzję w tej sprawie!

Wybory korespondencyjne to niewypał? Na Śląsku niewielu chce tak głosować [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button