Region

Koronawirus w kopalniach: minionej doby potwierdzono 7 nowych zakażeń

W ciągu ostatniej doby wśród pracowników śląskich kopalń węgla kamiennego odnotowano siedem nowych zakażeń.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Od początku epidemii potwierdzono łącznie zakażenie koronawirusem u 6327 górników z kilkunastu kopalń w województwie śląskim.

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono do tej pory 3865 przypadków zarażenia koronawirusem. W Pniówku jest to 1600 osób, 1180 osób w Ruchu Zofiówka, 387 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 283 osoby w kopalni Budryk, 411 w Ruchu Borynia oraz 4 w Ruchu Szczygłowice. Na kwarantannie przebywa 139 osób. Do dziś, 27 czerwca, potwierdzono 1647 przypadków wyzdrowienia.

Dwaj nowi zarażeni w JSW to pracownicy kopalni Borynia.

W Polskiej Grupie Górniczej – od piątku przybyło pięć nowych przypadków zakażeń i łącznie od początku epidemii ich liczba wzrosła do 1872.

Do piątku najwięcej zarażeń w PGG stwierdzono w kopalniach Jankowice (677 ), Sośnica (460), Marcel (237), Murcki-Staszic (236), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (72) i Ziemowit (27).

Od początku epidemii w kopalni Bobrek, należącej do Węglokoksu, zakażonych zostało 590 górników. Obecnie koronawirusa ma tam 7 osób (w tym jeden pracownik firmy współpracującej z kopalnią); w piątek za chore uznawano tam 11 osób. Wyzdrowiało łącznie 583 górników. Żaden pracownik nie przebywa na kwarantannie.

Źródło: JSW, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kiedy dzieci wrócą do szkół? Jest decyzja

Badania potwierdzają: niedożywienie osłabia organizm w walce z chorobami przewlekłymi

Katowice: Wracają food trucki. Kuchnie świata na katowickim rynku od 3 do 5 lipca

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close