KrajRegion

Koronawirus w Polsce: Co dalej ze świadczeniem 500+ i trzynastą emeryturą?

W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami kryzysem gospodarczym wielu osobom towarzyszy niepokój, a nieprawdziwe pogłoski np. o wstrzymaniu wypłat świadczenia wychowawczego czy trzynastej emerytury tylko go potęgują. – Zapewniam, że środki na te świadczenia są zabezpieczone, nie ma powodu do obaw – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Niepewność i niepokój to warunki wyjątkowo sprzyjające rozprzestrzenianiu się fake newsów, co mogliśmy obserwować w ostatnich tygodniach. W przestrzeni publicznej zaczynają pojawiać się głosy sugerujące, że w związku z epidemią koronawirusa i grożącym nam kryzysem gospodarczym wstrzymane zostaną świadczenia wychowawcze czy trzynasta emerytura – czytamy na stronie MRPiPS.

– Takie pogłoski są całkowicie nieprawdziwe. Pragnę gorąco zapewnić i uspokoić – nie ma powodu do obaw, żadne świadczenie nie zostanie odebrane ani wstrzymane. W budżecie państwa zabezpieczyliśmy środki na wypłatę świadczenia „500+”, trzynastej emerytury, wyprawki szkolnej w ramach programu „Dobry start” – wylicza minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa MRPiPS przypomina, że wiarygodnych i sprawdzonych informacji najlepiej szukać na stronach internetowych z końcówką gov.pl oraz ich profilach w mediach społecznościowych.

– Okoliczności są niecodzienne i rzeczywiście trudne, nie podsycajmy niepokoju powtarzaniem niesprawdzonych informacji. Jeszcze raz podkreślam – wsparcie dla pracowników i pracodawców przewidziane w tzw. tarczy antykryzysowej nie odbędzie się kosztem seniorów czy rodzin, a środki na wypłatę należnych im świadczeń są zabezpieczone – podkreśla minister Marlena Maląg.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

5 NOWYCH OFIAR ŚMIERTELNYCH KORONAWIRUSA! Także na Śląsku!

Terminy ślubów cywilnych odwołane przez koronawirus. Miasto: „Nie przekładajcie ich na kwiecień!”

BUNT prezydentów Śląska i Zagłębia! „Nie jesteśmy w stanie bezpiecznie przeprowadzić wyborów 10 maja!”

 

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close