KrajRegion

Koronawirus w Polsce: Zamknięte szkoły, kina, kolejne przypadki zachorowań [RAPORT KORONAWIRUS 11.03.2020]

25 przypadków koronawirusa jest aktualnie w Polsce. Uczniowie ponad dwustu szkół i przedszkoli w Poznaniu mają dziś przymusowe wolne, a w Cieszynie ma się rozpocząć dezynfekcja pierwszej z zamkniętych szkół. 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Tajemnicze przedmioty i martwe zwierzęta w kanalizacji? To nie żarty!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

18:30

Cztery nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, łącznie 31. Potwierdzone wyniki dotyczą:kobietyz woj. wielkopolskiego(Poznań), mężczyznyz opolskiego(Opole), a także dwóch kobietz woj. warmińsko-mazurskiego(Ostróda).Stan wszystkich jest dobry. W sumie to już 31 przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

 

17:45

Przewodniczący Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom powiedział, że koronawirusa można już określić jako „pandemię”.

16:22

Jedna osoba z województwa śląskiego, u której potwierdzono obecność koronawirusa, jest w stanie poważnym, pozostali pacjenci są w stanie dobrym – poinformował wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek. Łącznie w dwóch szpitalach na terenie województwa przebywa 8 osób z potwierdzonym koronawirusem.

15:30

Kolejne osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafiły na odział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

15:15

W związku z zagrożeniem koronawirusem, decyzją Marszałka Województwa Śląskiego, śląskie zoo będzie zamknięte dla zwiedzających do 13 kwietnia. Wszystkie planowane na ten okres zajęcia edukacyjne oraz spotkania, również te w ramach TyDzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów nie odbędą się.

14:44

Kuria diecezjalna w Tarnowie zdecydowała o zawieszeniu od czwartku do dowołania udzielania sakramentu bierzmowania. W diecezji tarnowskiej nie będą organizowane rekolekcje szkolne oraz wszelkiego rodzaju spotkania rejonowe czy dekanalne.

14:36

Mamy kolejne dwa przypadki koronawirusa. Jeden z nich potwierdzono w województwie śląskim! To kolejny przypadek w Cieszynie. To już ósmy przypadek koronawirusa w regionie i 27. w Polsce. Potwierdzone wyniki dotyczą: dziecka z woj. śląskiego (Cieszyn), które jest w dobrym stanie, oraz młodej kobiety z woj. łódzkiego (Łódź).

13:14

Jeden z uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Żorach miał styczność z osobami podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Chłopak został objęty kwarantanną, a zajęcia w szkole zostały odwołane już dzisiaj.

Dyrekcja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach zapobiegawczo podjęła decyzję o zawieszeniu w dniach 11-13 marca 2020 zajęć dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych.

13:07

W Niemczech odnotowano pierwsze zgony z powodu koronawirusa (Covid-19). Zmarli to 89-letnia kobieta z Essen i 78-letni mężczyzna z Heinsbergu.

12:40

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenił się w 10 województwach (stan na 11 marca, godzina 12:40). Jak na razie w kraju stwierdzono 25 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

mazowieckim – 4 przypadki w Warszawie,
lubuskim – 1 przypadek w Zielonej Górze,
lubelskim – 2 przypadki, (1 w Bełżycach, 1 w Lublinie),
podkarpackim – 1 przypadek w Łańcucie,
dolnośląskim – 4 przypadki we Wrocławiu,
śląskim – 7 przypadków (5 w Raciborzu, 2 w Cieszynie),
warmińsko-mazurskim – 2 przypadki w Ostródzie,
zachodniopomorskim – 2 przypadki w Szczecinie,
wielkopolskim – 1 w Poznaniu,
małopolskim – 1 w Krakowie.

12:33

Prawdopodobnie nawet 70 proc. populacji zakazi się koronawirusem, który rozprzestrzenia się na świecie – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel na poświęconej epidemii konferencji w Berlinie. Na razie nie ma na niego lekarstwa, należy skupić się na tym, by spowolnić jego rozprzestrzenianie i „zyskać czas” dodała Merkel.

12:24

Dzisiaj, 11 marca, rząd podjął decyzję o zamknięciu na dwa tygodnie żłobków, szkół, uczelni, kin i teatrów.Zasiłki dla rodziców mają na celu pomoc finansową, która ma umożliwić jednemu z rodziców opiekę nad potomstwem – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak uzyskać zasiłek przeczytasz TUTAJ

12:10

W Kancelarii Premiera trwa spotkanie szefa rządu z samorządowcami w związku z epidemią koronawirusa.

12:02

Wszystkie zaplanowane w Empikach wydarzenia zostały odwołane do 14 kwietnia.

11:54

„Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców w związku z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy” – poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Więcej przeczytasz TUTAJ

11:49

Ministerstwo zdrowia Belgii poinformowało o śmierci pierwszego pacjenta zakażonego koronawirusem SARS-CoV-2. Chodzi o 90-letniego mężczyznę. W Belgii jest 267 zakażonych koronawirusem.

11:15

Rząd zdecydował dzisiaj, 11 marca, o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury – teatrów, oper, filharmonii, muzeów i kin. Powodem jest koronawirus.

Więcej przeczytasz TUTAJ

10:44

Wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe w Polsce zostaną zamknięte od jutra, 12 marca. W czwartek i piątek placówki będą otwarte dla dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić dzieciom opieki z dnia na dzień.

Więcej przeczytasz TUTAJ

10:34

W Wuhan w Chinach, epicentrum epidemii koronawirusa, zamknięto ostatni z tymczasowych szpitali polowych.

10:26

W bibliotece Pałacu Apostolskiego w Watykanie odbyła się w środę rano pierwsza papieska audiencja generalna bez udziału wiernych. Razem z papieżem, w odległości co najmniej metra, usiedli także księża czytający pozdrowienia i streszczenie katechezy w różnych językach, także po polsku.

10:17

Kwarantannę domową rozpoczęli wójt gminy Nadarzyn na Mazowszu wraz z małżonką. Jak poinformował, w organizmie ich dorosłego syna potwierdzono obecność koronawirusa. Jego syn mieszka w Pruszkowie. Jego rokowania są bardzo dobre.

09:51

W środę, 11 marca, od godz. 12 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach trwają godziny rektorskie. W czwartek i w piatek, 12 i 13 marca, w miejsce ogłoszonych wcześniej godzin rektorskich obowiązywać będą dni rektorskie. Oznacza to, że w tych dniach w kampusach w Katowicach i w Rybniku nie odbędą się żadne zajęcia dydaktyczne – informuje rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Robert Tomanek. Dodatkowo dziś o godz. 14:00 odbędzie się spotkanie rektorów uczelni śląskich oraz wojewody śląskiego, na którym podjęte zostaną ustalenia co do funkcjonowania uczelni w regionie.

09.40

Kobieta z Wrocławia, o której zakażeniu koranawirusem resort zdrowia poinformował wczoraj, przebywa w kwarantannie domowej. Stan kobiety jest dobry. Jak poinformował sanepid, kobieta jest z tego samego ogniska epidemicznego co 73-letni pacjent zarażony koronawirusem, który jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jego stan jest ciężki ale stabilny.  Z tego ogniska jest też leczona w tym szpitalu 74-latka. Jej stan jest poważny.

09:37

Zaległy mecz ligi angielskiej Manchester City – Arsenal nie odbędzie się dziś, 11 marca wieczorem z powodu zagrożenia koronawirusem w londyńskiej drużynie. Piłkarze Arsenalu przechodzą kwarantannę.

09:21

Prezydent miasta Lublin podjął decyzję o odwołaniu zajęć w szkołach od jutra, czyli 12 marca do końca tygodnia.

09:00

Z powodu obaw przed koronawirusem zamknięto McDonald’s przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Jeden z pracowników miał kontakt z osoba zakażoną.

08:55

Po Cieszynie i Rybniku kolejna gmina zdecydowała się na zamknięcie na swoim terenie szkół oraz innych placówek oświatowych. Zachodzi bowiem podejrzenie kontaktu z jedną z osób zarażonych koronawirusem na terenie jednej ze szkół w Gminie Kozy.

Wójt Gminy Kozy podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w dniu 11 marca 2020 r. w następujących placówkach:

1) Gminne Przedszkole Publiczne w Kozach
2) Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozach
3) Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kozach
4) Liceum Ogólnokształcąca w Kozach.

08: 31

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano o trzech kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem.  Potwierdzone wyniki dotyczą: młodego mężczyzny z woj. mazowieckiego (Warszawa), kobiety z woj. podkarpackiego (Łańcut) w sile wieku oraz kobiety z woj. lubelskiego (Lublin) także w sile wieku.  Łącznie chorych jest 25 osób.

08:21

Dziś w Cieszynie ma się rozpocząć dezynfekcja pierwszej z zamkniętych szkół. Decyzję o zamknięciu wszystkich cieszyńskich podstawówek i szkół średnich p odjęto po tym, jak stwierdzono tam koronawirusa. Dezynfekcja budynków ma trwać do piątku.

08:01

Stan trzech pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy przebywają w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu nie zmienia się. 73-letni mężczyzna, który zaraził się koronawirusem od osoby z rodziny, która przyleciała z USA, nadal jest w ciężkim stanie.

07:23

W Poznaniu uczniowie ponad dwustu szkół i przedszkoli mają dzisiaj wolne – taką decyzję podjęli dyrektorzy szkół, po wcześniejszej rekomendacji władz miasta. Powodem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: Zamknięte szkoły, uczelnie, kina, 7 przypadków koronawirusa w regionie [RAPORT KORONAWIRUS 10.03.2020]

Śląskie: Teatry, kina, stadiony. Wszystko się zamyka przez epidemię koronawirusa!

Śląskie: Milion złotych w dziupli! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close