AlarmRegionWiadomość dnia

KOSZMAR w Black Friday na drogach! Ogromne korki pod Silesią, korek na DK 86 i A4! Wszystko stoi!

Koszmar w Black Friday nie tylko przy kasach! Problem jest z dojazdem do wielu sklepów i centrów handlowych w Katowicach! Korek na Chorzowskiej, A4 i DK 86! Stoi praktycznie wszystko, bo na szaleństwo zakupów nałożył się piątkowy, popołudniowy szczyt komunikacyjny! Na tym nie koniec – policja nie nadąża z odbieraniem informacji i wypadkach i kolizjach – tych jest dzisiaj rekordowo dużo!

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Prohibicja w Katowicach i czy to UFO rozwaliło Rudę Śląską?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Coraz większe korki na śląskich drogach w piątek 29 listopada. Black Friday widać gołym okiem w okolicach największych centrów handlowych w Katowicach i w całym regionie. Korkują się nie tylko drogi dojazdowe do nich, ale także główne przelotówki. Tak jest w Katowicach. Ogromny, sięgający około 3-4 kilometrów korek jest na A4 w rejonie centrum 3 Stawy. Potężne korki tworzą się w śródmieściu Katowic.

Ogromny korek jest także na DK 86 z Sosnowca do Katowic. Tu – jak informuje nas „Piter” z błękitnej Laguny, korek ma około 4 kilometrów.

Na wszystkich pasach w stronę centrum (od Chorzowa) oraz od centrum w stronę Chorzowa i wyjazdu na DTŚ jest korek na Chorzowskiej. Największe spiętrzenie ruchu jest oczywiście do wysokości Silesia City Center. Zablokowana jest także ulica Ściegiennego. Korek na Ściegiennego w Katowicach jest w obu kierunkach – kierowcy praktycznie nie poruszają się do przodu.

Kłopoty mają nie tylko kierowcy – armagedon na drogach spowodowany Black Friday odczuli też ci, którzy chcieli dojechać do sklepów komunikacją miejską. Jak informuje Związek Transportu Metropolitalnego – nie obsługiwany jest Dąb Silesia City Center przez autobusy linii 108, 109. Powód? Zaparkowane tu samochody!

BRAK OBSŁUGI PRZYSTANKUBrak obsługi przystanku Dąb Silesia City Center przez autobusy linii 108, 109 z powodu zaparkowanych samochodów osobowych

Opublikowany przez Zarząd Transportu Metropolitalnego – ALERT Piątek, 29 listopada 2019

Dojazd do Galerii Katowickiej także do prostych na razie nie należy – korkują się i przez zakupowy i przez komunikacyjny szczyt Dworcowa, Mikołowska, Słowackiego i Sądowa. Dojazd na parking a potem znalezienie miejsca w większości galerii handlowych to dzisiaj co najmniej kilkadziesiąt minut.

Jak informują nas kierowcy – także w okolicach galerii Libero oraz Supersam jest bardzo tłoczno i trzeba doliczyć dodatkowe minuty na dotarcie do celu.

Niestety – Black Friday na śląskich drogach w piątek, 29 listopada to nie tylko korek na korku i nerwy oraz czas stracony na dojazd do celu. To także wypadki i kolizje. A tych jest dzisiaj rekordowo dużo! -Na razie mamy odnotowanych ponad 200 kolizji i wypadków na drogach całego regionu. To bardzo dużo, kolizje powodują dodatkowe utrudnienia na tak już zakorkowanych ulicach i głównych trasach w regionie – powiedział nam dyżurny stanowiska kierowania śląskiej drogówki. Policjanci proszą – mimo zakupowej gorączki polowania na okazje w Black Friday – o zachowanie spokoju za kierownicą. O co dzisiaj może niektórym nie być łatwo…

 

DZIURY WSTYDU! W Rudzie Śląskiej można stracić zawieszenie! Serwis SILESIA FLESZ od poniedziałku do piątku o 16.00, 17.45, 20.00 i o 23.00 w TVS!

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tylko fakty, zero mitów! Konferencja o SIECI 5G w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach [ZDJĘCIA]

Gwiazda szlagierowej sceny ciężko chora! Przyjaciele organizują pomoc dla Remika z Duo Bayer’s

Katowice: 19-latka zginęła potrącona przez tramwaj. Miała słuchawki w uszach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close