RegionSportWiadomość dnia

Kto najmocniej naciśnie na pedały? Śląskie miasta walczą o Rowerową Stolicę Polski!

Nie najlepiej radzą sobie śląskie miasta w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Po pierwszym tygodniu w rankingu najwyższą pozycję, bo 20 zajmują Żory. Zasada jest prosta wystarczy rower, aplikacja i już kręcimy kolejne kilometry na konto naszego miasta. W zabawie bierze udział kilka miast z województwa Śląskiego, wśród nich są między innymi Rybnik czy Siemianowice Śląskie.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Ostatnio organizowaliśmy kampanię, tutaj niedaleko na bulwarach mającą na celu zachęcenie mieszkańców do zainstalowania aplikacji i wzięcia udziału w zbieraniu kilometrów dla miasta Rybnika – mówi Łukasz Karbowińskim oficer rowerowy w Rybniku.

W zbieraniu kilometrów uczestniczy już 35 tysięcy rowerzystów z całej Polski. W klasyfikacji indywidualnej jesteśmy jednak na czele, Najwięcej bo 1765 KM w 9 dni wykręcił mieszkaniec Chorzowa. Również w Siemianowicach liczą na to, że ujawni się grupa mocno zakręconych na jednoślad mieszkańców

-Oczywiście zachęcamy, żeby jak najwięcej tych punktów zdobywać dla Siemianowic, tak jak zauważyłem czym ładniejsza pogoda tym więcej osób gdzieś jeździ na tych rowerach widać nawet gdzieś tam po relacjach w równych mediach, że grupy potworzyły się, aby jednak promować tą jazdę na rowerze – mówi Wiesław Stręk, menadżer sportu MOSiR w Siemianowicach.

Nie najlepiej radzą sobie śląskie miasta w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Po pierwszym tygodniu w rankingu najwyższą pozycję, bo 20 zajmują Żory
Nie najlepiej radzą sobie śląskie miasta w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Po pierwszym tygodniu w rankingu najwyższą pozycję, bo 20 zajmują Żory

Co istotne punkty dla swojego miasta zdobywamy jeżdżąc nie tylko w jego granicach, ale na terenie całego województwa czy nawet Polski. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie dla siebie trasy.

-Ja bym bardzo chciał, żeby któreś miasto śląskie zostało rowerową stolicą Polski bo to jest zrozumiałe, stąd pochodzimy i chcielibyśmy tego tym bardziej, że jest gdzie jeździć, każe miasto ma też swoją obwodnicę rowerową infrastruktura rowerowa ciągle ciągle się powiększa więc jest gdzie jeździć – mówi Łukasz Szymczyk, prowadzący program „Na dwóch kołach” w TVS.

Lokalny patriotyzm przez organizatora konkursu, czyli miasto Bydgoszcz wystawiony jest na próbę, ale mamy nadzieję, że miasta województwa śląskiego do końca miesiąca bez walki się nie poddadzą.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czy rodzice puszczą dzieci do szczepień na covid? Ruszyła rejestracja nastolatków 12-15 lat

Na dwie godziny odeszły od łóżek. Pielęgniarki i położne zorganizowały protest w Katowicach

Wesela odblokowane z kolejnych obostrzeń, ale jest dużo drożej niż przed lockdownem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close