RegionWiadomość dniaZdrowie

Kubuś z Sosnowca ma za sobą 8 chemioterapii!!! Na ratowanie jego życia potrzebny jest milion złotych!

Tuż przed czwartymi urodzinami zaczął gorączkować i bolał go brzuch. Po badaniach okazało się, że Kubuś Michalak z Sosnowca cierpi na nowotwór złośliwy – z przerzutami do węzłów chłonnych, wątroby oraz szpiku.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Wyśmiewamy Sosnowiec, a puma grasuje!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-To jest to najgorsze studium, ale walczymy – od 8 lipca jesteśmy cały czas pod cyklem chemioterapii – tak że staramy się bardzo walczyćmówi Aleksandra Michalak, mama Kubusia.

Chłopiec jest po ośmiu cyklach chemioterapii, przed nimi wycięcie guza – być może we Wrocławiu. Przed Kubą jeszcze m.in. autoprzeszczep i radioterapia. Chłopiec w ciężkiej chorobie zachowuje pogodę ducha i wciąż marzy.

Bytom: Koncert Życzeń na żywo! Kto zagra? [17 listopada]

-Chcę zostać policjantem, bo lubię nim być – mówi Kubuś Michalak, który cierpi na nowotwór złośliwy.

Część leczenia 4-letniego Kubusia kosztuje milion złotych. Od kilku miesięcy zbierane są na ten cel pieniądze. Panią Olę i jej synka wspierają przyjaciele i rodzina.

-To jest to najgorsze studium, ale walczymy - od 8 lipca jesteśmy cały czas pod cyklem chemioterapii – tak że staramy się bardzo walczyć - mówi Aleksandra Michalak, mama Kubusia
-To jest to najgorsze studium, ale walczymy – od 8 lipca jesteśmy cały czas pod cyklem chemioterapii – tak że staramy się bardzo walczyć – mówi Aleksandra Michalak, mama Kubusia

-Ola przeszła to bardzo źle. Już wiadomo, że po miesiącu jest coraz lepiej. Poukładała to sobie w swojej główce. Oni są naprawdę bardzo dzielni – mówi Pamela Wawryk, przyjaciółka rodziny.

Na leczenie dziecka potrzebne są nie tylko siły i ogromna wiara, ale i pieniądze, które zwiększą szansę na pokonanie nowotworu. Niestety ostatni etap leczenia nie jest refundowany i niezbędną kwotę pani Ola musi pozyskać sama.

 

https://www.siepomaga.pl/kubus-michalak

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trzech 19-latków zginęło w Zawierciu. Będzie śledztwo w sprawie tragicznego wypadku [WIDEO]

Spalarnia odpadów powstanie jednak w Rudzie Śląskiej? Inwestor złożył nowy wniosek

https://tvs.pl/informacje/wlasciciel-freestyle-park-w-chorzowie-uratowal-8-miesieczne-dziecko-wideo-z-akcji-podbija-internet/

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Kubuś z Sosnowca ma za sobą 8 chemioterapii!!! Na ratowanie jego życia potrzebny jest milion złotych!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close