RegionWiadomość dnia

Kupujesz i pomagasz hospicjum. W Sosnowcu ruszył Charity Shop

Pani Bożena rok temu straciła męża. Korzystała z pomocy wolontariuszy hospicjum w Sosnowcu. Dziś to ona pomaga hospicjum wspierając Charity Shop, czyli sklep charytatywny.

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

-Trzeba wspierać, przede wszystkim hospicja, które pomagają bardzo w tym okresie, kiedy cierpimy razem ze swoimi bliskimi, tak jak ja cierpiałam z moim mężem, który zmarł rok temu i bardzo jestem wdzięczna hospicjum sosnowieckiemu. Przyjeżdżali do domu, wspierali nas, pomagali. To był bardzo trudny czasmówi Bożena Radziejowska, mieszkanka Sosnowca.

Sklep charytatywny, to pierwsze tego typu miejsce w Sosnowcu. Można przynosić tu zbędne rzeczy ze swojego domu jak porcelanę, książki, biżuterię, akcesoria i inne, które później inni ludzie kupują.

 

Sklep charytatywny, to pierwsze tego typu miejsce w Sosnowcu. Można przynosić tu zbędne rzeczy ze swojego domu jak porcelanę, książki, biżuterię, akcesoria i inne, które później inni ludzie kupują
Sklep charytatywny, to pierwsze tego typu miejsce w Sosnowcu. Można przynosić tu zbędne rzeczy ze swojego domu jak porcelanę, książki, biżuterię, akcesoria i inne, które później inni ludzie kupują

 

-Mają naprawdę ciekawe rzeczy, a po drugie wszystko idzie na cel charytatywny. A że warto pomagać, to warto zostawić te parę złotych i coś ładnego zostawić u siebie na meblach – wyjaśnia Wojciech Tarka, mieszkaniec Czeladzi.

Ideę sklepu charytatywnego przywiozła z Londynu zmarła rok temu na raka Elżbieta Laskiewicz – aktorka Teatru Zagłębia. Choć prezes sosnowieckiego hospicjum słowa „sklep” nie lubi.

 

-To jest szczególne miejsce z ogromnym naciskiem na ten oto kącik, w którym znajdują się pamiątki po Elżbiecie Laskiewicz, a to co pan raczył nazwać sklepikiem, to jest tylko i wyłącznie realizacja jej pomysłu, jej inicjatywy, czyli realizacja jej testamentu. Elżbieta Laskiewicz – szczególna osoba, absolutnie. Dla nas – wspólnoty hospicyjnej, dla miasta dla okolic. To była aktorka, ale ogromny społecznik. Człowiek o ogromnym sercu i o ogromnej aktywności – podkreśla Małgorzata Czapla, prezes Sosnowieckiego Hospicjum im. Św. Tomasza Apostoła.

Charity Shop działa przy ulicy 3 maja w Sosnowcu, czynny jest od wtorku do czwartku. Cały dochód ze sprzedawanych przedmiotów zostanie przeznaczony na funkcjonowanie sosnowieckiego hospicjum.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w IKEA! Koniec z hot dogami za złotówkę [OŚWIADCZENIE IKEA]

Kopalnia ruszy z wydobyciem pod Rybnikiem? PO ostrzega przed nowym prawem!

Śląskie: Ciężarówka stanęła w płomieniach, kierowca nie żyje

autor: Radosław Nosal
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close