RegionWiadomość dnia

LEWICA pokazała jedynki. Kto zawalczy o mandaty w województwie śląskim? [WIDEO]

Lewica zaprezentowała swoje „jedynki” w województwie śląskim. Jedynki, które zdaniem szefów poszczególnych partii wchodzących w skład koalicji – mają dać sukces wyborczy.

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

-U nas są wszyscy. Starsi, młodsi, bardziej inteligentni, mniej inteligentni – mówił podczas prezentacji jedynek w woj.śląskim szef SLD, Włodzimierz Czarzasty.

Ci wszyscy mają dać zadowalający Lewicę wynik w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Dzisiaj w Katowicach koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, partii Wiosna i Razem przedstawiła kandydatów w woj. śląskim.

 

– Po raz pierwszy lewica od dłuższego czasu na pewno wejdzie do Sejmu. W tej chwili walczymy o punkty. Naprawdę dogadaliśmy się, a to niełatwa sprawa, bo charaktery trudne. Ja też nie ma łatwego charakteru. Dogadaliśmy się co do miejsc. Dogadaliśmy się szybko, co do programu. Te programy się pokrywają, więc tutaj nie ma problemu – mówi Włodzimierz Czarzasty, lider KW Lewica.

O programie na razie wiadomo niewiele. Znane są za to nazwiska „jedynek” na listach w okręgach w woj. śląskim. W Gliwicach będzie to Wanda Nowicka.

 

-Będziemy zarabiać tyle samo, co mężczyźni na tych samych stanowiskach. Co więcej, kobiety muszą mieć taki sam dostęp w pracy do awansów, jak również możliwości szkolenia się i doskonalenia zawodowego. Z tym zawsze jest też gorzej – mówi Wanda Nowicka, „jedynka” Lewicy w Gliwicach.

Zdaniem Macieja Koniecznego, który otworzy listę w Katowicach, Lewica w Sejmie powinna się w pierwszej kolejności zająć dwoma problemami.

 

-Jeden to jest kwestia kultury śląskiej. My oczywiście będziemy walczyć o to, żeby język śląski miał status języka regionalnego, bo to jest coś, co po prostu trzeba zrobić, bo to się Śląskowi i językowi śląskiemu należy. Ale największym wyzwaniem oczywiście jest ta wielka zielona transformacja, która jest przed nami, bo zmiany klimatyczne i nowe technologie wymuszają zmiany – mówi Maciej Konieczny, „jedynka” Lewicy w Katowicach.

Koalicja SLD, Wiosny i Razem przygotowuje się do ogłoszenia programu. W sobotę w Warszawie odbędzie się konwencja Lewicy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ostrzeżenie meteo przed BURZAMI I GRADEM!

Śląskie: Zasnął za kierownicą, a samochód zatonął w stawie

Śląskie: Potrącił mężczyznę, przewiózł go na masce i… uciekł!

autor: Łukasz Kądziołka
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close