KrajRegion

Wyprawka szkolna 2019: ile kosztuje? Przygotowaliśmy listę zakupów! [PORÓWNAJ CENY GAZETEK]

Początek roku szkolnego dla osób mających dzieci w wieku szkolnym to tradycyjnie okres
zwiększonych wydatków wynikających z konieczności wyposażenia uczniów choćby w nowe przybory szkolne, a także uiszczania różnego rodzaju obowiązkowych opłat związanych ze szkołą. Sprawdź ile trzeba wydać na wyprawkę szkolną dla dziecka.

 

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

 

W stosunku do początku ubiegłego roku szkolnego wzrosły przeciętne wydatki rodziców mających dzieci, które uczęszczają do szkoły podstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej, związane z ich potrzebami szkolnymi – wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS.

W tym roku na zaspokojenie szkolnych potrzeb dzieci (podręczniki, przybory szkolne, mundurki, obowiązkowe opłaty, np. ubezpieczenie, czesne, internat, stancja) rodzice wydadzą średnio 1051 zł.

Z analiz przeprowadzonych przez CBOS wynika, że – tak jak w poprzednich badaniach – wysokość ogólnych kwot przeznaczanych przez rodziców na potrzeby edukacyjne swoich dzieci zależy przede wszystkim od liczby uczniów w rodzinie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabrze: Po pijaku rzucił się na ratowników medycznych, bo… chcieli mu pomóc

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Wychowanek Rozwoju Katowice w wielkim włoskim klubie? 

 

Wyprawka szkolna 2019: Ile kosztuje?

To tak, jak zapytać, ile kosztuje samochód. Wszystko zależy od tego, jakiej marki i jakości kupimy szkolne przybory. Plastikowe ekierki kupimy już za kilkadziesiąt groszy, a na solidne, drewniane albo metalowe, możemy wydać nawet kilkadziesiąt złotych! Fakt, że ta pierwsza może szybko się zniszczyć, a druga będzie służyła dziecku przez lata. O ile jej nie zgubi…

 

Porównaj ceny wyprawki szkolnej 2019 w marketach

Podobnie z wieloma innymi przyborami – długopisami, kredkami, piórnikami – to rodzice musza zdecydować, ile pieniędzy chcą zainwestować. Na pewno nie można dać się zwariować podczas kupowania wyprawki szkolnej. Nie trzeba godzić się na kupno całej serii zeszytów z ulubionymi bohaterami bajek. Zaproponujmy dziecku, by wybrało 2-3 takie zeszyty, a reszta niech będzie nieco tańsza, choć jakościowo identyczna.

 

Wyprawka szkolna 2019: Lista zakupów

Wiadomo, że każde dziecko ma inne potrzeby. Pierwszak potrzebuje solidnego tornistra, który będzie bezpieczny dla jego kręgosłupa. nastolatek chętniej wybierze miękki plecak, na którym często będzie siadać w parku. Piórniki, kredki, farby również uzależnione są od wieku dziecka. Aby choć trochę pomóc zagonionym rodzicom, przygotowaliśmy listę podstawowych przyborów szkolnych, które powinny znaleźć się w każdej wyprawce szkolnej:

  • tornister/plecak
  • worek na wf
  • strój na wf
  • zeszyty
  • blok do rysowania/malowania
  • papier kolorowy
  • pióro/długopis
  • kredki/mazaki
  • farby/pędzle/plastelina

 

Wyprawka szkolna 2019. Kto może złożyć wniosek o dofinansowanie?

Podsumowując te wydatki, zaplanowanie solidnej wyprawki dla dziecka staje się sporym wyzwaniem. Pomagać stara się Ministerstwo Edukacji Narodowej, które realizuje program pomocowy „Wyprawka szkolna”.

Wyprawka szkolna może być tańsza. Skorzystaj z Karty Dużej Rodziny

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close