AlarmKrajRegion

Likwidacja kopalni do 2036 roku? SZOKUJĄCE ustalenia ws. planów Ministerstwa Aktywów Państwowych!

To może być prawdziwa bomba! jak informuje portal biznesalert.pl – Ministerstwo Aktywów Państwowych, któremu podlega między innymi górnictwo – chce w najbliższym czasie ogłosić plan zmian w Polskiej Grupie Górniczej. Ten miałby zakładać obcięcie pensji o ok. 30 procent, likwidację 3 ruchów KWK Ruda, oraz kopalni Wujek. Ale na tym nie koniec – wg informatorów portalu, ostatnia kopalnia węgla energetycznego miałaby działać maksymalnie do 2036 roku.

 

 

Czy to już druga fala koronawirusa? Znowu testy na kopalniach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

Jak informuje portal www.biznesalert.pl – najbliższe dni i tygodnie dla śląskiego górnictwa węgla kamiennego mogą być naprawdę gorące. Wg informacji portalu – Ministerstwo Aktywów Państwowych w najbliższym czasie na przedstawić plan zmian w sektorze wydobywczym. Plan może wielu się nie spodobać, bo ma zawierać propozycje zamykania części kopalni oraz obcinanie pensji w Polskiej Grupie Górniczej.

Zamiast rozmów z górniczymi centralami związkowymi w Warszawie – na które w zeszłym tygodniu strona społeczna zgody nie wyraziła, spotkanie z wicepremierem i szefem resortu aktywów państwowych, Jackiem Sasinem ma odbyć się w tym tygodniu na Śląsku. Czy związkowcy usłyszą na nim zarysy programu zmian dla Polskiej Grupy Górniczej?

Według informatorów www.BiznesAlert.pl plan dla PGG zakłada zamknięcie KWK Wujek oraz trzech ruchów KWK Ruda – czyli Bielszowice, Pokój i Halemba. To zakłady należące do Polskiej Grupy Górniczej. Jak donosi biznesalert.pl – na tym planów resortu co do PGG nie koniec. „Nasi rozmówcy przekonują, że w planie MAP jest też obniżka pensji w PGG o 30 procent, a także zawieszenie „czternastki”, czyli górniczej pensji dodatkowej na trzy lata” – donosi portal.

Wiadomo, że założenia planu stronie społecznej zarząd PGG ma przedstawić już jutro, we wtorek 28 lipca. Czy to jednak założenia opisane przez biznesalert.pl – tego służby prasowe Ministerstwa Aktywów Państwowych nie komentują.

 

źródło: www.BiznesAlert.pl
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 330 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Prawie połowa z woj. śląskiego! Nie żyje kolejnych kilka osób!

Koronawirus, a przekraczanie granicy Polski. Jak to teraz wygląda?

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia rusza aktywacja bonu turystycznego w PUE ZUS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close