Region

Lodołamacze 2020 rozdane! Wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych ludzi i firm [WIDEO]

Znani są już laureaci regionalnego etapu konkursu „Lodołamacze 2020”. To pracodawcy z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego, którzy sprzyjają aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Gala wręczenia nagród odbyła się dziś w siedzibie Teatru Korez w Katowicach.

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Bardzo dużo znaczy takie wyróżnienie. Z jednej strony dzięki temu wyróżnieniu mogę pokazać innym ludziom z niepełnosprawnością, poważną niepełnosprawnością, że jeżeli tylko człowieku chcesz, to możesz. Czasami możesz potrzebować wsparcia, ale nie wstydź się tego, że tego wsparcia potrzebujeszmówi Krzysztof Wostal, laureat w kat. „Dziennikarz bez barier”.

– Lodołamacze to konkurs wyjątkowy. Bo u nas w naszym konkursie laureatów zawsze wybierają kapituły. Najpierw na poziomie regionalnym, później na poziomie centralnym. Kapituły to jest kilkanaście, kilkadziesiąt osób, z różnych obszarów, które biorą pod uwagę oczywiście dokonania w różnych kategoriach – mówi Krzysztof Kosiński, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

„Lodołamacze 2020”. Gala wręczenia nagród odbyła się dziś w siedzibie Teatru Korez w Katowicach.
„Lodołamacze 2020”. Gala wręczenia nagród odbyła się dziś w siedzibie Teatru Korez w Katowicach.

Tych było dziewięć, wśród nich „zakład pracy chronionej”, „instytucja”, „otwarty rynek”, czy „zdrowa firma”. Zdaniem jurorów w zasadzie wszędzie można stworzyć warunki do pracy dla osób niepełnosprawnych. Trzeba tylko zlikwidować bariery.

– Niekoniecznie te architektoniczne, bo ich na szczęście coraz mniej. Ale te bariery w naszych głowach, które jeszcze wciąż w wielu firmach, instytucjach nie pozwalają nieco rozwinąć fantazji i wykorzystać talentów i zaangażowania pracowników z niepełnosprawnościami – mówi Marek Plura, europoseł, juror.

Konkurs „Lodołamacze” odbywa się już po raz 15. Ogólnopolskich zwycięzców poznamy w październiku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicze ciężarówki pojawiły się w Sosnowcu. Mieszkańcy przerażeni tym, co jest w środku! [WIDEO]

Jeden z protestujących górników w szpitalu. Pod ziemią już ponad 400 strajkujących!

Kto ma finansować komunikację publiczną w Metropolii?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close