Region

Lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach wznowiło rejsy czarterowe. Pierwszy samolot odleciał do Burgas

Po 109 dniach przerwy lotnisko w Katowicach-Pyrzowicach wznowiło rejsy czarterowe. Dzisiaj pierwszy samolot odleciał ok. godziny 14 do bułgarskiego Burgas. Chętnych na wycieczkę nie brakowało. Mimo obaw w związku z koronawirusem.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

One są, dlatego mamy wszystko to, co trzeba. Maseczki, przyłbice po raz pierwszy na głowach – mówi
Marta Wróblewska, mieszkanka Mysłowic.

Na razie biura podróży oferują wakacje z wylotem z Katowic do Bułgarii, Hiszpanii, Albanii, czy Cypru. Można też lecieć do Grecji, ale tam trzeba się elektronicznie zarejestrować przed wylotem. Wakacji nie spędzimy na razie natomiast w Turcji.

W tym momencie ten ważny rynek z perspektywy biur podróży, linii lotniczych, a także lotnisk, czyli Turcja, jest zamknięty dla ruchu, ponieważ do 14 lipca obowiązuje zakaz lotów z Polski do Turcji. Wierzymy, że ten stan bardzo szybko się zmieni i już w drugiej połowie lipca będzie możliwość wykonywania lotów do Turcji – mówi Piotr Adamczyk, Katowice Airport.

Warto pamiętać, że każdy pasażer, który wchodzi na katowickie lotnisko ma mierzoną temperaturę ciała oraz musi zdezynfekować ręce. Na terenie terminali obowiązuje także nakaz zakrywania ust i nosa.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WAŻNE: Koronawirus w pociągu na Śląsku! Sanepid szuka pasażerów

Ginekolog z Zabrza podejrzany o gwałcenie pacjentek dostał 15 lat więzienia

Duży, żółty i robi wrażenie [WIDEO] Katowice są odkażane z koronawirusa dronem

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close