RegionWiadomość dnia

Macie pościel? Pomóżcie szpitalowi w Mysłowicach! Trwa zbiórka [WIDEO]

Kolejna zbiórka dla szpitala. Tym razem dla tego w Mysłowicach. Mieszkańcy mogą przynosić pościel. Inicjatorką zbiórki jest mysłowicka radna.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Akurat w tym przedświątecznym okresie mój ojciec znalazł się w szpitalu, na oddziale chirurgicznym no i stąd też zrodził się mój pomysł. Bo tata jest po operacji biodra i jak mi przekazał, w ciągu doby ta pościel u niego została praktycznie pięć razy zmieniona. Więc pościel w szpitalu bardzo się niszczy – mówi Agnieszka Harmata, radna Mysłowic.

Organizacją zbiórki zajęła się Fundacja Bajtel – Mysłowice Pomagają. Kolorową pościel można dostarczać bezpośrednio do siedziby fundacji przy ul. Bytomskiej 18A lub wyznaczonych punktów, m.in. w Urzędzie Miasta, Miejskim Ośrodka Kultury czy Zakładzie Oczyszczania Miasta.

-Chcemy, żeby ludzie przebywający na oddziałach podczas świąt poczuli trochę tej atmosfery świątecznej – informuje Katarzyna Polok-Marcol, prezes Fundacji Bajtel – Mysłowice Pomagają.

Fundacja uruchomiła również zbiórkę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc szpitalowi. Jak podkreśla dyrekcja placówki, nie każda pościel nadaje się do użytku szpitalnego, dlatego też przekazanie pieniędzy ułatwi zakup tej odpowiedniej. Preferowana jest pościel w rozmiarze 160×200 cm.

– To jest troszkę większy wymóg niż w naszych domowych pieleszach, ponieważ gramatura takiej pościeli musi być między 140 a 180 gram na metr kwadratowy. Taka mocno utkana, żeby wytrzymałą wiele ciężkich bojów na naszym polu medycznym wyjaśnia Grzegorz Nowak, dyrektor szpitala nr 2 w Mysłowicach.

Oprócz zbiórki pościeli i pieniędzy, Fundacja Bajtel przygotowała dla pacjentów szpitala świąteczne upominki – rękodzieło autorstwa osadzonych z aresztu śledczego w Sosnowcu.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ratownik z Tarnowskich Gór zginął w zmiażdżonej karetce. Trwa wielka zbiórka dla rodziny Michała [WIDEO]

Będą kolejne obostrzenia? Rząd myśli nad kolejnymi ograniczeniami w handlu i usługach

Szkoły znowu puste, ale opieka nad dziećmi musi być zapewniona i tak [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Macie pościel? Pomóżcie szpitalowi w Mysłowicach! Trwa zbiórka [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close