KrajRegionWiadomość dnia

Szkoły znowu puste, ale opieka nad dziećmi musi być zapewniona i tak [WIDEO]

Od poniedziałku szkoły ponownie są puste. Do nauki zdalnej wrócili uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Nie każdy jednak może zająć się swoim dzieckiem. Szkoły muszą zapewnić opiekę dzieciom osób, które walczą z epidemią, czyli głownie pracownikom służby zdrowia.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00


Do szkoły podstawowej nr 12 w Katowicach przyszła dzisiaj jedna uczennica. Rodzice to medycy. Mimo że dziewczynka przebywała w budynku szkoły, lekcje, tak jak wszyscy, miała przez internet. Nauczyciele już przywykli do takiej formy zajęć.

-Staramy się skrócić troszeczkę lekcje. Natomiast samo przygotowanie tych lekcji zajmuje więcej czasu. Wiadomo, że muszą być one atrakcyjne. To nie jest tylko to, że ten nauczyciel się wypowiada w trakcie lekcji. Przygotowuje materiały i szuka różnych pomysłów, żeby dzieci zaciekawić. Małe dziecko, z klas 1-3 zaciekawić to jest sztuka – mówi Agnieszka Szweda, Szkoła Podstawowa nr 12 w Katowicach.

Uczniowie też się już przyzwyczaili. Jednak na wczesnym etapie edukacji kontakt bezpośredni jest ważny. Szansę na powrót do szkół mają dać szczepienia.

Od poniedziałku szkoły ponownie są puste. Do nauki zdalnej wrócili uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej
Od poniedziałku szkoły ponownie są puste. Do nauki zdalnej wrócili uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej

-Jesteśmy po zasadniczym etapie szczepień, do których zgłosiło się ponad 50 tys. nauczycieli. Obecnie trwają szczepienia tych nauczycieli, którzy z różnych przyczyn – w tym zdrowotnych – nie zostali zaszczepieni w podstawowym terminie. Wskazywane są również nauczycielom terminy drugiej dawki szczepień – mówi Urszula Bauer, Śląskiej Kurator Oświaty.

Większość drugą dawkę dostanie dopiero w maju. Natomiast jak zapowiedział już rząd do szkół najmłodsi uczniowie szkół podstawowych powinny wrócić tydzień po świętach. Związkowcy zwracają uwagę na to, że w tym wszystkim zapomina się o przedszkolach.

Po raz kolejny w fazie takiego największego nakręcenia się pandemii oni zostają wystawieni. A wszyscy wiemy, że chodzi tak naprawdę o zasiłek, który państwo musiałoby wypłacać rodzicom dzieci, które zostałyby w domu – mówi Grażyna Hołyś-Warmuz, Okręg Śląski ZNP.

Szkoły będą puste co najmniej do 11 kwietnia. Tylko w województwie śląskim w klasach 1-3 uczy się ok. 129 tys. dzieci.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 14 tys. nowych zakażeń. Resort zdrowia podał nowe dane [KORONAWIRUS 22.03.2021]

Koronawirus coraz częściej atakuje najmłodszych. Jakie są objawy Covid-19 u dzieci?

Lockdown w Polsce do 9 kwietnia. Policjanci rozpoczęli wzmożone kontrole

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close