KrajRegion

Lockdown w Polsce do 9 kwietnia. Policjanci rozpoczęli wzmożone kontrole

Od dziś, 20 marca, obowiązuje ogólnopolski lockdown, który będzie trwał do 9 kwietnia. Policja zapowiada wzmożone kontrole i stanowcze egzekwowanie obowiązujących obostrzeń.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Od dzisiaj, 20 marca, swoją działalność muszą zawiesić hotele. W ograniczonym zakresie działają galerie handlowe.

Osoby przebywające na targowisku, według rozporządzenia, są zobowiązane nosić rękawiczki jednorazowe lub stosować środki do dezynfekcji rąk. Ten sam wymóg jest konieczny również m.in. w obiektach handlowych lub usługowych o powierzchni powyżej 2000 m kw. i na stacjach paliw.

Utrzymano nakaz noszenia maseczek w większości lokalizacji: w miejscach ogólnodostępnych czy w budynkach użyteczności publicznej.

Do 9 kwietnia zamknięte są też teatry, muzea i galerie sztuki. Organizacja wydarzeń z udziałem publiczności nie jest możliwa. Zamknięte są również kina, baseny, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie.

Policjanci wspólnie z pracownikami inspekcji sanitarnej będą prowadzili wzmożone kontrole, a osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu, obowiązku zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Codziennie do działań kierowanych jest ok. 20 tysięcy funkcjonariuszy, którzy kontrolują sklepy, miejsca organizacji wesel i dyskotek, a także przestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust.

Na podstawie wpisanych do ustawy przepisów mandat do 1000 zł może otrzymać każdy:

Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany

Sanepid dysponuje prawem do nałożenia grzywny w wysokości do 30 tys. zł.

Źródło: RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Przez półtora miesiąca nie miały szans odrobić strat. Od 20 marca galerie handlowe znowu zamknięte

Zawalona kamienica w Rybniku: Część robotników z ekipy remontowej była pijana?

Kultura znowu zamknięta na klucz. Kina, teatry i muzea od 20 marca obejmuje nowy lockdown

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close