RegionWiadomość dnia

Kultura znowu zamknięta na klucz. Kina, teatry i muzea od 20 marca obejmuje nowy lockdown

Dziś ostatnia szansa, żeby obejrzeć film w kinie, sztukę w teatrze, a muzyki posłuchać w sali koncertowej. Od soboty obiekty kultury znów będą zamknięte. Kina studyjne w Katowicach w ostatniej chwili organizowały dodatkowe seanse, bo bilety bardzo szybko znikały.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Sosnowiec wprowadził już euro! Po jakim kursie? 😉

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!

-Ja tu jestem minimum dwa razy w tygodniu, także bardzo żałuję, że niestety to zamknięcie nastąpimówi Danuta mieszkanka Katowic. -Chcemy jeszcze skorzystać i mamy nadzieję, że tylko na dwa tygodnie – mówi Marta mieszkanka Będzina.

A dokładniej na prawie 3 tygodnie, bo do 9 kwietnia. Środowa decyzja rządu o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń zaskoczyła wiele placówek kultury. Niektóre miały już przygotowane premiery na sobotę czy niedzielę. Opera Śląska zdecydowała przesunąć premierę na piątek, aby widownia mogła jeszcze zobaczyć występ na żywo.

Do kina nie pójdziecie, koncertu nie posłuchacie. Lockdown kultury od 20 marca. Kolejny
Do kina nie pójdziecie, koncertu nie posłuchacie. Lockdown kultury od 20 marca. Kolejny

– Premiera Requiem Mozarta w wersji baletowej była planowana w zeszłym roku w kwietniu do prezentacji dla naszej publiczności. Później przenieśliśmy ją na listopad i również musiała zostać odwołana. A teraz czekaliśmy już czekaliśmy na ten dzień, kiedy będziemy mogli zaprezentować dla naszej publiczności. Jesteśmy gotowi z tym dziełempodkreśla Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej.

 

Od soboty instytucje kultury i ich widzowie wracają do internetu.

-Teatr Zagłębia zamierza dostosować się do każdej sytuacji, w której się znajduję. W tej chwili mając to przećwiczone z poprzednich lockdownów, będziemy oferować państwu, naszym klientom, naszym widzom przede wszystkim spektakle na platformie VOD – mówi Paweł Ptak, specjalista od PR i promocji Teatru Zagłębia.

Obostrzenia mają potrwać do 9 kwietnia. Jeśli jednak sytuacja epidemiczna nadal będzie zła, zostaną przedłużone. A wtedy przedłużony zostanie rozbrat ludzi z „żywą” kulturą.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 200 wyjazdów karetek do chorych na COVID-19. Śląskie walczy z trzecią falą pandemii

Województwo śląskie z wyjątkową nagrodą. Europejski Region Przedsiębiorczości przyznany!

Czeka nas paraliż w szpitalach? 22 marca rusza protest lekarzy-rezydentów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close