RegionWiadomość dnia

Województwo śląskie z wyjątkową nagrodą. Europejski Region Przedsiębiorczości przyznany!

Województwo śląskie laureatem prestiżowej nagrody „Europejski Region Przedsiębiorczości”. Śląskie zostało docenione za najlepszą strategię w zakresie wspierania przedsiębiorczości. W związku z sytuacją pandemiczną jury konkursu postanowiło stworzyć specjalną, dwuletnią edycję konkursu, której celem było zachęcanie regionów i miast Unii do opracowania strategii pobudzenia przedsiębiorczości w dobie koronawirusa.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– …. przede wszystkim i to chciałbym, żeby wybrzmiało, powód do dumy naszych przedsiębiorców. Małych i średnich przedsiębiorców, bo to oni stanowią krwiobieg gospodarczy naszego regionu – mówi Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego.

Dzisiaj zarząd województwa śląskiego poinformował także o planach organizacyjnych kolejnej, prestiżowej imprezy w regionie. Na Stadionie Śląskim ma odbyć się Europejskie Forum Przyszłości.

– Zapraszamy naszych przyjaciół z Niemiec i Francji, jeżeli chodzi o współpracę regionalną, Nadrenia, Westfalia, czyli nasi partnerzy regionalni w ramach Trójkąta Weimarskiego. Mówimy też oczywiście o kwestiach związanych ze współpracą transgraniczną, czyli Republika Czeska, Słowacja, inni partnerzy, z którymi mamy od lat umowy o partnerstwie, współpracy, ale przede wszystkim biznesmówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Europejskie Forum Przyszłości ma odbyć się w październiku tego roku.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd zamyka w całej Polsce galerie handlowe, hotele, szkoły, kina i teatry! NOWE OBOSTRZENIA od 20 marca!

Mikołów: Obok osiedla domków mają powstać ogromne hale produkcyjne! Mieszkańcy protestują!

Sklep socjalny na Tysiącleciu to hit! Wkrótce powstaną nowe w kolejnych miastach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close