RegionWiadomość dnia

Sklep socjalny na Tysiącleciu to hit! Wkrótce powstaną nowe w kolejnych miastach!

Będą kolejne sklepy socjalne w województwie śląskim. Po pierwszym w regionie sklepie Spichlerz na katowickim Osiedlu Tysiąclecia kolejne mają zostać otwarte w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Będzinie, Bytomiu czy Wojkowicach.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Sosnowiec wprowadził już euro! Po jakim kursie? 😉

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!


– Również planujemy otworzyć dwa kolejne sklepy w Katowicach. Jeden w centrum miasta, drugi w południowej części – na Ligocie – mówi Wioletta Kucytowska, Fundacja Wolne Miejsce.

Na razie ze Spichlerza korzystać mogą tylko mieszkańcy Katowic. Ale w związku z tym, że w innych miastach takich placówek nie ma, są pewne wyjątki.

W środę, między godziną 15, a 17, osoby, które mają bardzo złą sytuację życiową, finansową, tutaj jest nasz pracownik w tych godzinach i można zdobyć taką kartę wstępu do naszego sklepu mówi Ewa Szymura, kierownik sklepu socjalnego w Katowicach.

Takie problemy wkrótce mają się skończyć, bo kolejne miasta przygotowują się do otwarcia sklepów socjalnych. W Dąbrowie Górniczej wybrano już miejsce – sklep powstanie przy ul. Piłsudskiego. Jego otwarcie planowane jest na 10 maja.

Chorzów, Bytom, Będzin, Dąbrowa. Będą nowe sklepy socjalne w regionie!
Chorzów, Bytom, Będzin, Dąbrowa. Będą nowe sklepy socjalne w regionie!

– W dąbrowskim sklepie socjalnym, podobnie jak i w katowickim i innych placówkach tego typu, które powstają w Polsce będą mogli robić zakupy wszyscy ci, którzy potrzebują tego typu wsparcia. Będą kierowani do zakupów w sklepie poprzez MOPS. W MOPS’ie będą otrzymywali specjalną kartę, która będzie ich upoważniała do zakupów w sklepie – mówi Zdzisława Górska-Nieć, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Przygotowania do otwarcia trwają też w Sosnowcu. Tu jednak nie wybrano jeszcze lokalizacji, choć jak zapewniają władze miasta – taki sklep ma powstać jeszcze w tym roku.

– Jesteśmy teraz w fazie początkowej uzgadniania. Oczywiście idea samego sklepu i tej współpracy jest nam już znana. Bardzo nam się to podoba i chcemy, żeby też tutaj taki sklep się znalazł z całą tą filozofią funkcjonowania tego miejsca. A kwestia już uzgodnienia z kim będziemy współpracować, komu będziemy pomagać jest drugim etapem, kiedy będziemy wiedzieć, gdzie będzie zlokalizowany ten sklep – mówi Anna Jedynak, wiceprezydent Sosnowca.

Pomysłodawcą sklepów socjalnych jest Fundacja Wolne Miejsce z Katowic. Produkty w nich oferowane, takie jak żywność, kosmetyki czy ubrania, można kupić w znacznie niższych cenach niż rynkowe. Są jednak ograniczenia w liczbie produktów danego typu i sumy wydaktów w określonym czasie.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Rząd zamyka w całej Polsce galerie handlowe, hotele, szkoły, kina i teatry! NOWE OBOSTRZENIA od 20 marca!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close