RegionWiadomość dnia

Sklep socjalny na Tysiącleciu to hit! Wkrótce powstaną nowe w kolejnych miastach!

Będą kolejne sklepy socjalne w województwie śląskim. Po pierwszym w regionie sklepie Spichlerz na katowickim Osiedlu Tysiąclecia kolejne mają zostać otwarte w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Będzinie, Bytomiu czy Wojkowicach.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Sosnowiec wprowadził już euro! Po jakim kursie? 😉

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!


– Również planujemy otworzyć dwa kolejne sklepy w Katowicach. Jeden w centrum miasta, drugi w południowej części – na Ligocie – mówi Wioletta Kucytowska, Fundacja Wolne Miejsce.

Na razie ze Spichlerza korzystać mogą tylko mieszkańcy Katowic. Ale w związku z tym, że w innych miastach takich placówek nie ma, są pewne wyjątki.

W środę, między godziną 15, a 17, osoby, które mają bardzo złą sytuację życiową, finansową, tutaj jest nasz pracownik w tych godzinach i można zdobyć taką kartę wstępu do naszego sklepu mówi Ewa Szymura, kierownik sklepu socjalnego w Katowicach.

Takie problemy wkrótce mają się skończyć, bo kolejne miasta przygotowują się do otwarcia sklepów socjalnych. W Dąbrowie Górniczej wybrano już miejsce – sklep powstanie przy ul. Piłsudskiego. Jego otwarcie planowane jest na 10 maja.

Chorzów, Bytom, Będzin, Dąbrowa. Będą nowe sklepy socjalne w regionie!
Chorzów, Bytom, Będzin, Dąbrowa. Będą nowe sklepy socjalne w regionie!

– W dąbrowskim sklepie socjalnym, podobnie jak i w katowickim i innych placówkach tego typu, które powstają w Polsce będą mogli robić zakupy wszyscy ci, którzy potrzebują tego typu wsparcia. Będą kierowani do zakupów w sklepie poprzez MOPS. W MOPS’ie będą otrzymywali specjalną kartę, która będzie ich upoważniała do zakupów w sklepie – mówi Zdzisława Górska-Nieć, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Przygotowania do otwarcia trwają też w Sosnowcu. Tu jednak nie wybrano jeszcze lokalizacji, choć jak zapewniają władze miasta – taki sklep ma powstać jeszcze w tym roku.

– Jesteśmy teraz w fazie początkowej uzgadniania. Oczywiście idea samego sklepu i tej współpracy jest nam już znana. Bardzo nam się to podoba i chcemy, żeby też tutaj taki sklep się znalazł z całą tą filozofią funkcjonowania tego miejsca. A kwestia już uzgodnienia z kim będziemy współpracować, komu będziemy pomagać jest drugim etapem, kiedy będziemy wiedzieć, gdzie będzie zlokalizowany ten sklep – mówi Anna Jedynak, wiceprezydent Sosnowca.

Pomysłodawcą sklepów socjalnych jest Fundacja Wolne Miejsce z Katowic. Produkty w nich oferowane, takie jak żywność, kosmetyki czy ubrania, można kupić w znacznie niższych cenach niż rynkowe. Są jednak ograniczenia w liczbie produktów danego typu i sumy wydaktów w określonym czasie.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Rząd zamyka w całej Polsce galerie handlowe, hotele, szkoły, kina i teatry! NOWE OBOSTRZENIA od 20 marca!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close