RegionWiadomość dnia

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

Blisko 600 praw jazdy i dowodów rejestracyjnych zatrzymali tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy policjanci ze śląskiej grupy Speed. Jak mówią – kierowcy coraz bardziej lekceważą przepisy ruchu drogowego. Tylko w styczniu i lutym policjanci odnotowali ponad 14 tysięcy wykroczeń na śląskich drogach. Niestety, nie brakuje tych najbardziej niebezpiecznych.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Zawsze to są takie spektakularne wartości, kiedy kierowcy zdarza się, że nawet i 100 km/h więcej mkną po tych drogach niż im wolno. Bardzo niebezpieczne są przekroczenia prędkości w okolicach przejść dla pieszych. One generują dodatkowy problem polegający na tym, że tam zawsze może się znaleźć jakiś pieszy, jakiś niechroniony uczestnik ruchu drogowego. A zderzenie z pojazdem, który pędzi z taką prędkością nie daje pieszemu praktycznie żadnych szans – mówi sierż. sztab. Adam Jakubczyk, WRD KWP w Katowicach.

Spośród wszystkich wykroczeń zdecydowana większość, bo prawie 10 tysięcy, dotyczyła właśnie przekroczenia dozwolonej prędkości. Nadal nie brakuje też pijanych kierowców – tych zatrzymano 40.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

WHO ostrzega: Upływa termin na zamówienie szczepionek przeciw grypie na sezon 2021/2022

Jarosław Gowin zakażony koronawirusem. „I mnie w końcu dopadło”

Ostatni Wiedeńczyk znika ze śląskich torów. Kultowe dla wielu tramwaje kończą żywot [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close