RegionWiadomość dnia

Ostatni Wiedeńczyk znika ze śląskich torów. Kultowe dla wielu tramwaje kończą żywot [WIDEO]

Wagony E1 na zawsze zjechały do zajezdni. Ze Śląska i Zagłębia znikają Wiedeńczyki. Dla wielu – najlepsze i najwygodniejsze wagony tramwajowe ever!

 

 

Koniec wagonów typu E1! Dziś wyjechały na trasę po raz ostatni popularne „Wiedeńczyki”. Szerokie i mimo, iż bardzo leciwe – tak samo bardzo wygodne. Ale niestety – za stare by można było nadal je eksploatować – po raz ostatni 14 marca wyjechały w trasę.

Koniec pewnej epoki w Tramwajach Śląskich. W niedzielę ostatni raz na tory wyjechały wagony typu E1. Do Chorzowa trafiły 10 lat temu z Wiednia. Już wtedy miały 40 lat. Przeszły lifting, a później wyjechały na tory.

Czas biegnie jednak nieubłaganie i stare, mocno wyeksploatowane maszyny, systematycznie zastępowane są nowymi. Dziś taki wagon można było spotkać na trasie linii 26 w Sosnowcu.

 

Wagony E1 na zawsze zjechały do zajezdni. Ze Śląska i Zagłębia znikają Wiedeńczyki. Dla wielu - najlepsze i najwygodniejsze wagony tramwajowe ever!
Wagony E1 na zawsze zjechały do zajezdni. Ze Śląska i Zagłębia znikają Wiedeńczyki. Dla wielu – najlepsze i najwygodniejsze wagony tramwajowe ever!
autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie cały czas do góry w statystykach! Obostrzenia będą także u nas?

Śnieg w Katowicach? To zobaczcie jak sypie w Wiśle! Narciarski warun w Beskidach bardzo dobry!

Seniorów po covidzie w Katowicach rozrusza personalny trener! Funduje go miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close