Kultura i rozrywkaRegionWiadomość dnia

Premiera rzutem na taśmę! TESTOSTERON w Teatrze Śląskim w piątek, 19 marca

Mimo niepewnej przyszłości Teatr Śląski szykuje kolejną premierę. Na deskach teatru zostanie wystawiony „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza w zmienionej, bardziej współczesnej formie.

 

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Sosnowiec wprowadził już euro! Po jakim kursie? 😉

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!


– Tutaj pomysłem było niegranie tego w taki sposób, że to jest taka prosta komedia w odbiorze, że to jest rodzaj gorzkiej komedii, że to jest gdzieś tam na początku to jest grane lekko, ale to się robi gdzieś tam mocno groźne – mówi Marcel Sławiński, scenarzysta.

Groźne, bo według samych twórców, mocno punktuje klasyczny obraz mężczyzny, jego wady, słabości i lęki. Przy tym spektaklu do zespołu Teatru Śląskiego dołączyli aktorzy z teatru z Opola.

 

Jak mówi reżyser, to sztuka dla kobiet, które chcą zobaczyć jak kruchy w codzienności jest mężczyzna oraz dla mężczyzn, którzy chcą nabrać trochę dystansu do swojej męskości.

Teatr Śląski zdąży z premierą tuż przez zamknięciem. W piątek "Testosteron" w reż. Roberta Talarczyka
Teatr Śląski zdąży z premierą tuż przez zamknięciem. W piątek „Testosteron” w reż. Roberta Talarczyka

– To jest siedem wspaniałych ról i musi to zagrać siedmiu cudownych facetów, którzy są genialnymi aktorami, mają fantastyczny dystans do siebie, potrafią ze sobą współgrać. Potrafią zagrać te wszystkie rzeczy wpisane przez Saramonowicza w tekst. jacy są męscy, jak się upijają uroczo i jak podrywają kobiety – mówi Robert Talarczyk, Teatr Śląski.

 

Premiera „Testosteronu” na deskach Teatrach Śląskiego w reżyserii Roberta Talarczyka i scenografii Marcela Sławińskiego już w najbliższy piątek.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus na Śląsku: 100 nowych miejsc w szpitalu tymczasowym w MCK jeszcze w tym tygodniu!

Rząd zamyka w całej Polsce galerie handlowe, hotele, szkoły, kina i teatry! NOWE OBOSTRZENIA od 20 marca!

Policyjna grupa SPEED sieje postrach na Śląsku! Setki zabranych praw jazdy, tysiące wykroczeń!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close