AlarmRegion

Zawalona kamienica w Rybniku: Część robotników z ekipy remontowej była pijana?

Wracamy do sprawy katastrofy budowlanej w Rybniku. W czwartek podczas prac remontowych zawaliła się ściana XIX-wiecznej kamienicy w centrum miasta. W piątek odbyły się oględziny budynku, zwanego od lat „Świerklańcem”, w których udział wziął biegły sądowy do spraw budownictwa. To od jego opinii będzie zależało co stanie się z nieruchomością.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Sosnowiec wprowadził już euro! Po jakim kursie? 😉

Premiera TOP 5 Silesia Flesz zawsze w niedzielę o 19.50!


-Wczorajsze oględziny przeprowadzone z rzeczoznawczą budowlanym wykazały z punktu widzenia technicznego, że nie ma przeciwwskazań , aby taką odbudowę dokonać więc na dzień dzisiejszy wszystkie czynności idą w kierunku aby odtworzyć stan pierwotny przedmiotowej nieruchomościmówi Tomasz Karakuła rzecznik Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Rybnika.

Moment zawalenia się ściany Świerklańca uchwyciła kamera miejskiego monitoringu. Po katastrofie część deptaku na ul. Jana III Sobieskiego została wyłączona z użytku. Tak będzie do zabezpieczenia bocznej ściany i dachu. Na miejscy pojawili się geodeci, którzy szacowali kąt nachylania kluczowej ściany.

Jak informuje rzecznik nadzoru budowlanego, inwestor wyraził chęć odbudowy budynku.

W katastrofie nikt nie ucierpiał. Gruzowisko przeszukały psy. Trwają przesłuchania świadków. Pojawiły się informacje, że część ekipy pracowników, remontujących budynek – była pijana!

-Część osób będąca w kamienicy byłą pod wpływem alkoholu. Sprawdzamy w jakim charakterze przebywali oni na terenie budynku – mówi asp. Bogusława Kobeszko Rzecznik Prasowy KMP w Rybniku.

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy byli świadkami katastrofy i mają nagrania z miejsca zdarzenia.

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 200 wyjazdów karetek do chorych na COVID-19. Śląskie walczy z trzecią falą pandemii

Województwo śląskie z wyjątkową nagrodą. Europejski Region Przedsiębiorczości przyznany!

Czeka nas paraliż w szpitalach? 22 marca rusza protest lekarzy-rezydentów!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close