KrajRegionWiadomość dnia

Majówka: Jak Policja ocenia bezpieczeństwo na drogach?

151 nietrzeźwych kierowców, 64 wypadki drogowe, w których zginęło 7 osób. To policyjny bilans z czwartku. Jak widać na załączonym obrazku mimo tego, że Polacy ograniczyli migracje w trakcie majówki, dalej dochodzi do zagrożeń, w których mogą ucierpieć ludzie. A to dopiero początek.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Majówka w tym roku wygląda całkiem inaczej. Hotele oficjalnie, będą dopiero otwarte od poniedziałku, a to oczywiści ie ze względu na epidemię koronawirusa i sukcesywne, lecz powolne, znoszenie restrykcji przez polski rząd. Według najnowszych statystyk, które podaje Policja, mimo tego, że większość z nas zostaje w domu, dochodzi jednak do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia w trakcie migracji polaków, podczas majówki. Póki co od wczoraj mundurowi odnotowali 64 wypadki drogowe, w których zginęło 7 osób a 74 zostały ranne. Jak wiadomo wolny czas kojarzy się również z beztroską i odpoczynkiem, co często ma swój finał w otwarciu butelki dobrego trunku. Tutaj polscy kierowcy niestety dają ciała – zatrzymano 151 nietrzeźwych osób, które po spożyciu alkoholu wsiadły za przysłowiowe kółko.

Wraz z polską Policją apelujemy – uważajcie na siebie podczas majówki. To, że z przyczyn oczywistych, na polskich drogach jest zdecydowanie mniejszy ruch, nie zwalnia nas z obowiązku zachowania bezpieczeństwa na drodze. Przypominamy również, że ze względu na zacier swoje oraz innych uczestników ruchu, nie warto kierować pojazdem pod wpływem alkoholu!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jest prośba do premiera o zwiększenie limitu wiernych w kościołach

Uber za darmo dla lekarzy! Jak działa Uber Medics?

Koronawirus na Śląsku: 3-letnie dziecko z Zabrza z koronawirusem!

źródło: Polska Policja

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close