RegionWiadomość dnia

Mandaty się sypią! Policja na Śląsku wyłapuje cofane liczniki w samochodach! [WIDEO]

Rekordzista w województwie śląskim cofnął licznik o prawie 170 tys. km. Od 1 stycznia policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzają stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu CEPiK. Pierwsze efekty ich pracy już widać.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Jak pokazują doświadczenia i statystyki nie są to jednostkowe przypadki. Tylko komisariat autostradowy policji w Gliwicach w styczniu tego roku ujawnił aż 13 tego rodzaju czynów wobec tego okazuje się, że zasadne jest właśnie wprowadzenie tych zmian – mówi podkom. Marzena Szwed, Wydział Ruchu Drogowego KWP Katowice.

Podczas kontroli policjanci porównują stan licznika z danymi wpisanymi przez diagnostę w trakcie obowiązkowego przeglądu technicznego pojazdu.

Rekordzista w województwie śląskim cofnął licznik o prawie 170 tys. km. Od 1 stycznia policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzają stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu CEPiK
Rekordzista w województwie śląskim cofnął licznik o prawie 170 tys. km. Od 1 stycznia policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzają stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu CEPiK

-My nie mamy w obowiązku wszczynać żadnej procedury, my wpisujemy po prostu w zaświadczenie i informujemy klienta – bo być może był to błąd ludzki na ubiegłym przeglądzie, albo spisany gdzieś przez policję. Ale my nie mamy w obowiązku żeby wszcząć jakieś procedury – mówi Tomasz Podsiadło, Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów diagnomax.pl w Mysłowicach.

W myśl nowych przepisów od 1 stycznia jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem, za które grozi do pięciu lat więzienia. Odpowiedzialność w takiej sytuacji ponosi nie tylko osoba, która cofnęła licznik ale także właściciel pojazdu zlecający wykonanie usługi.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: wjechał do tunelu mając na liczniku ponad 140 km/h! Tego się nie spodziewał

Pogotowie strajkowe w PGG. W poniedziałek masówki we wszystkich kopalniach i zakładach

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej pomagają choremu Kubie ze Strzemieszyc [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close