KrajRegion

Wybory 2020: Marklowice na prezydenta zagłosują tylko korespondencyjne. Są plusy i minusy

Gmina Marklowice przygotowuje się do wyborów korespondencyjnych. To jedna z dwóch gmin w całym kraju, gdzie mieszkańcy będą mogli zagłosować tylko w taki sposób. Aby wziąć udział w wyborach muszą to wcześniej zgłosić. A mają na to czas do środy.

 

 

„Zostań prezydentem za 13 tysięcy! Jak to zrobić? TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

– Mogą to robić na różne sposoby: SMS’owo, mailowo, telefonicznie. Są wyłożone wnioski w holu budynku urzędu. Także wszelkimi sposobami mogą to zgłaszać – mówi Tadeusz Chrószcz, wójt gminy Marklowice.

Do piątku z takiej możliwości skorzystało jeszcze niewiele osób bo zaledwie 72, przy ponad 4 tys. uprawnionych do głosowania. Ale wnioski cały czas napływają, a wójt gminy zapewnia, że ostateczną liczbę chętnych do wzięcia udziału w wyborach poznamy za kilka dni.

 

– W przypadku gminy Marklowice tam stopień zapadalności aktywnych na 10 tys. mieszkańców był najwyższy, w związku z tym taki wniosek Ministra Zdrowia został złożony. My dołożymy wszelkich starań, aby pomóc mieszkańcom Marklowic w zrozumieniu tej sytuacji, poprosić ich także o wyrozumiałość. To jest dla ich zdrowia i bezpieczeństwa – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

I choć z pewnością wielu mieszkańców chciałoby zagłosować tradycyjnie, to taka sytuacja ma też swoje plusy. Gmina nie będzie musiała np. dezynfekować lokali wyborczych, które często zlokalizowane są w szkołach czy przedszkolach.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom i Piekary zalane po burzach! Śląskie miasta liczą straty po nawałnicach [WIDEO]

Częstochowa: Zrozpaczeni pracownicy zrobili pogrzeb PKS-u! Mówią, że to wina PiS-u [WIDEO]

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close