RegionWiadomość dniaZdrowie

Marszałek woj.śląskiego pożycza 15 mln zł rybnickiemu szpitalowi i mówi, że miasto też mogłoby pomóc

Czy kolejny zastrzyk gotówki pozwoli uzdrowić sytuację w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny nr 3 w Rybniku? Do 2022 roku placówka ma dostać z budżetu województwa około 15 mln zł.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

-Jak popatrzymy na tle innych szpitali to jest bardzo dużo środków finansowych, żeby szpital rybnicki leczył swoich pacjentów w jak najlepszych warunkach, jak najlepszym sprzętem i to jest zadanie nasze, nie mamy wpływu na całą rzeczywistość medyczną w kraju, ale w ramach tych kompetencji, które posiadamy staramy się aktywnie reagować i myślę, ze to jest realny dowód, a nie tylko słowa – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Zdaniem dyrektor placówki Ewy Ficy największym problemem szpitala nie jest samo zadłużenie, lecz barak rąk do pracy. Lekarze nie chce się zatrudnić na oddziałach, które z powodu braku personelu są zamknięte. To otolaryngologia dla dzieci i dorosłych oraz oddział wewnętrzny. Od 1 września wznowiła działalność pediatria.

-Mogę tylko mieszkańcom powiedzieć, że czynie wszystko co jest w mojej mocy, żeby tych lekarzy pozyskać i jak najwcześniej uruchomić te oddziały, bo to jest dla bezpieczeństwa nie tylko pacjenta, ale też szpitala, jego funkcjonowania – mówi Ewa Fica, dyrektor WSS nr 3 w Rybniku.

Marszałek woj.śląskiego pożycza 15 mln zł rybnickiemu szpitalowi i mówi, że miasto też mogłoby pomóc
Marszałek woj.śląskiego pożycza 15 mln zł rybnickiemu szpitalowi i mówi, że miasto też mogłoby pomóc

Marszałek Jakub Chełstowski sugeruje, że w finansowanie szpitala powinno się też włączyć miasto. Mimo że właścicielem placówki jest przecież województwo.

– Prezydent miasta jest w trakcie rozmów z marszałkiem województwa, te rozmowy w ostatnim czasie zmieniły swój charakter, także mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się w przyszłości układała lepiej. Pan prezydent deklarował, że będzie rozmawiał z radnymi na temat dofinansowania szpitala wojewódzkiego, trudno mi powiedzieć na ten moment w jakiej to będzie kwocie – mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka prasowa UM w Rybniku.

Podobnie jak trudno powiedzieć kiedy zamknięte oddziały zostaną ponownie otwarte, a szpital wróci do normalnego funkcjonowania.

 

autorka: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zabójca 11-letniego Sebastiana z Katowic skrzywdził jeszcze jedno dziecko? Są ustalenia prokuratury

Bez gwiazdy nie ma jazdy. W Katowicach rusza zlot zabytkowych Mercedesów StarDrive 2021

Ludzie kradną już wszystko. W Tychach ukradli nawet kwiaty, które posadziło miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close