KrajRegion

Masz bałagan w szafie? Być może popełniasz te błędy

Bałagan w szafie może skutecznie psuć humor każdego poranka, gdy stajemy przed wyborem, co na siebie założyć. Jeśli bałagan w szafie ci doskwiera – sprawdź, czy nie popełniasz kilku błędów.

 

Wielu z nas zastanawia się, jak utrzymać porządek w garderobie. Bałagan w szafie może nie tylko skutecznie psuć humor przed każdym wyjściem, ale i doprowadzać do frustracji i dezorganizacji życia na co dzień.

Bałagan w szafie często jest efektem popełniania kilku błędów. Przekonaj się, czy wiesz, o jakie błędy chodzi.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak zachować się podczas burzy? Sezon burzowy w pełni

 

Nie przeglądanie szafy

Wyznacz sobie jedno popołudnie w miesiącu, które poświęcisz na przegląd szafy. Wyjmij wszystkie ubrania i sprawdź, czy nadal są w dobrym stanie. Pogrupuj na te, które nosisz chętnie i regularnie oraz te, których od dawna nie miałaś na sobie. Tę drugą grupę postaraj się ułożyć w najbardziej widocznym miejscu w szafie. Jeśli za miesiąc nadal stwierdzisz, że ich nie używasz – zastanów się, czy nie nadeszła pora, by przekazać je dalej. Ta rada nie ma zastosowania w przypadku ubrań sezonowych lub na specjalne okazje.

 

Nie pozbywanie się ubrań

Wielu z nas ma tendencję do magazynowania rzeczy, w tym ubrań. Trudno jest rozstać się z ulubionymi spodniami z liceum, które są za małe czy z sukienką, która od miesięcy czeka na skrócenie. Trzymanie w garderobie rzeczy za małych, zniszczonych czy zwyczajnie nie noszonych wprawia w przytłoczenie. Nie musisz wyrzucać ubrań, które nadal nadają się do noszenia – możesz przekazać je potrzebującym, znajomym lub sprzedać, wykorzystując dedykowane temu grupy na Facebooku czy platformy typu Vinted lub Olx.

 

Kupowanie ubrań „na później”

„Będzie pasowało, gdy schudnę” – wielokrotnie dzięki tej wymówce kończymy zakupy z torbami wypełnionymi ubraniami, których najprawdopodobniej nigdy nie założymy. Motywowanie się tylko i wyłącznie ciuchem w mniejszym rozmiarze nie spowoduje, że stracimy na wadze. Za to w perspektywie lat możemy stracić sporo pieniędzy na koncie. Ubrania nadal będą w sklepach, gdy osiągniesz swój wymarzony rozmiar. Nie ma potrzeby magazynować ich wcześniej.

 

Nieprzemyślane zakupy

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie dał skusić się na promocję lub nieprzemyślany zakup. Spontaniczne zakupy nie są niczym złym, o ile nie wprawiają nas w poczucie marnotrawienia pieniędzy i przestrzeni w szafie. Jeśli wybierasz się na zakupy, przejrzyj swoją szafę i zastanów się, czego ci w niej brakuje. Będąc zaopatrzonym w listę, dużo szybciej, sprawniej i efektywniej dokonasz zakupów. Sprawdź kilka sposobów na przemyślane zakupy.

 

Marlena Borczyk

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Rozsądne zakupy – jak kupować, by nie zbankrutować? [6 porad]

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: Marklowice na prezydenta zagłosują tylko korespondencyjne. Są plusy i minusy

W Sosnowcu wpuszczą nadtlenek wodoru do lokali wyborczych!

Jura uratowana? Kopalni cynku i ołowiu pod Zawierciem nie będzie! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close