Oglądaj w TVSRegionSilesia Informacje

Loża Prezydentów: Koronawirus i trudna sytuacja Jastrzębia-Zdroju. Wybory korespondencyjne w Marklowicach

Loża Prezydentów: Jastrzębie-Zdrój walczy z koronawirusem. Trudna sytuacja zmusiła władze do interwencji. Pandemia oddziała również na wybory. W Marklowicach będą one w pełni korespondencyjne.

 

Kilka tygodni oczekiwania na testy, bardzo duża liczba zakażonych mieszkańców i wołanie o pomoc, którego chyba nie słyszą ci, którzy powinni. Trudna sytuacja w Jastrzębiu-Zdroju w związku z epidemią koronawirusa skłoniła prezydent miasta do napisania listów do Wojewody Śląskiego, jak również do ministra zdrowia. Chodzi między innymi o problemy z dostępem do testów i fatalną pracę sanepidu. Gościem programu Loża Prezydentów będzie Anna Hetman, prezydent Jastrzębia-Zdroju.

W drugiej części programu Grzegorz Żądło porozmawia z Tadeuszem Chrószczem, wójtem Marklowic. To jedna z dwóch gmin w Polsce, w której w niedzielę wybory prezydenckie odbędą się wyłącznie korespondencyjnie. Dla gminy w powiecie wodzisławskim to duże wyzwanie i dużo dodatkowej pracy.

Loża Prezydentów już w środę o godz. 17:55.

ZOBACZ RÓWNIEŻ OSTATNI ODCINEK PROGRAMU:

Loża Prezydentów: Granice otwarte, ale nie dla wszystkich. Jak radzi sobie Cieszyn?

Koronawirus w Urzędzie Miasta Gliwice? Pracownicy na kwarantannie, wydział komunikacji zamknięty! [KOMUNIKAT UM GLIWICE]

Kopalnie Borynia i Bolesław Śmiały. Nowe ogniska koronawirusa na Śląsku!

Wybory 2020: sprawdź najważniejsze terminy [GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close