AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Matura 2019: Alarmy bombowe przed maturą! Maturzyści ewakuowani także na Śląsku!

Alarm bombowy przed maturą! Alarmy bombowe przed maturami w całej Polsce, także na Śląsku! Uczniowie są ewakuowani, w kilku przypadkach przerwano matury!

 

Będziemy płacili kaucję za plastikowe butelki? Odpowiedź w TOP 5 SILESIA FLESZ

[Aktualizacja 11.15]

Kolejny alarm bombowy w Rybniku. Po zakończonych działaniach w Tyglu, służby sprawdzały informację o podłożeniu bomby w II Liceum Ogólnokształcącym. Informację o alarmie bombowym potwierdzili strażacy. Na szczęście w II LO w Rybniku obyło się bez ewakuacji piszących matury. Policjanci i pies wyszkolony do wyszukiwania materiałów wybuchowych sprawdzili pomieszczenia szkoły – niczego nie znaleziono. Alarm okazał się – jak wszystkie pozostałe – fałszywy.

Służby coraz częściej mówią o zmasowanym ataku. Alarmy bombowe ogłoszono w wielu szkołach na terenie całego kraju. Jak informuje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, w woj.śląskim wiadomo na razie o 12 mailach z informacją o bombie w szkole. To między innymi Rybnik, Świętochłowice czy Wodzisław Śląski, gdzie informację o ładunku wybuchowym dostało Powiatowe Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Jak potwierdza Okręgowa Komisja Egzaminacyjna, dyrektorzy 12 szkół w woj. śląskim dostali przed dzisiejszymi maturami z języka polskiego informacje drogą mailową, że w szkołach podłożono ładunki wybuchowe. Takie pogróżki dotarły do szkół w Świętochłowicach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim, Węgierskiej Górce, Milówce, Będzinie, Tarnowskich Górach, Sosnowcu, Częstochowie, Żywcu i Bytomiu.

Jak podaje OKE, matury w woj.śląskim odbywają się normalnie – także w szkołach, które miały informację o bombach. Służby sprawdziły te placówki i uczniowie piszą w nich egzamin dojrzałości.

 

Wcześniej na ten temat pisaliśmy:

Jak informują służby – przed dzisiejszą maturą w szkołach w całej Polsce odebrano informację o podłożeniu ładunków wybuchowych. Tak było między innymi w Krakowie, Płońsku, Mławie oraz Nowym Dworze Mazowieckim.

Alarm bombowy przed maturą także w Rybniku. Alarm bombowy ogłoszono w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku. Maturzystów ewakuowano, na miejsce ściągnięto pirotechników. Ci w bardzo szybkim tempie sprawdzili cała szkołę – nie znaleźli na szczęście ładunków wybuchowych.

Po zakończeniu działań służb, maturzyści wrócili na salę egzaminacyjną i mogli przystąpić punktualnie o 9.00 do pisania egzaminu dojrzałości. Matura 2019 – wg, zaleceń Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 9.00.

Tymczasem jak donosi portali swiony.pl – w salezjańskiej szkole Don Bosko także miał miejsce alarm bombowy. Pracownicy szkoły zaraz po odebraniu takiej informacji zaalarmowali policję. Na miejscu są wszystkie służby, jak donosi portal – szkołę ewakuowano, a egzamin maturalny przerwano. Uczniowie i pedagodzy są na zewnątrz do czasu zakończenia działań służb.

Napływają informacje o kolejnych szkołach, w których alarm bombowy przerwał matury. To szkoły w Kielcach, Warszawie, Łomży oraz w placówce podległej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Sytuacja jest bardzo dynamiczna – więcej informacji na ten temat wkrótce.

autor: Wojtek Żegolewski
źródło: swiony.pl, rybnik.com.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close