KrajRegionWiadomość dnia

Psycho Fans Ruchu Chorzów staną przed sądem! Zarzuty dla 53 osób!

Prawie 100 zarzutów postawiła prokuratura 53 członkom grupy Psycho Fans. Gang skupiony wokół pseudokibiców Ruchu Chorzów stanie przed sądem za handel narkotykami, rozboje, pobicia czy kradzieże. Jeden z pobitych przez członków gangu mężczyzn zmarł…

 

Będziemy płacili kaucję za plastikowe butelki? Odpowiedź w TOP 5 SILESIA FLESZ

Jak ustaliła Prokuratura Krajowa, Psycho Fans, czyli grupa pseudokibiców Ruchu Chorzów działała od 2010 do 2017 roku. W tym czasie członkowie grupy mieli się zajmować handlem narkotykami, kradzieżami, rozbojami, czy pobiciami. Jedno z nich zakończyło się śmiercią pobitego mężczyzny. Zmarł ciężko pobity jeden z kibiców zwaśnionej z pseudokibicami Ruchu grupy kibiców innej, śląskiej drużyny.

 

53 osoby zostały oskarżone łącznie o prawie 100 przestępstw

 

Aktem oskarżenia objęto 53 osoby, którym zarzucono popełnienie łącznie prawie 100 przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstw polegających na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, kradzieży z włamaniami, rozbojów, a także zabójstwa i pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Skutkiem brutalnego pobicia było m.in. doprowadzenie do śmierci jednego z kibiców konkurencyjnej drużyny piłkarskiej. W innym przypadku sprawcy dopuścili się pocięcia maczetami pokrzywdzonego, który na skutek tego czynu, a zwłaszcza uszkodzenia znacznych partii ciała, doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Wg, prokuratury grupą Psycho Fans kierowali Maciej M. ps. „Maślak”, Łukasz L. ps. „Lucky” oraz Maciej S. ps. „Maciuś”‚, a w jej skład wchodziło kilkudziesięciu mężczyzn z terenu Śląska oraz z innych regionów Polski. Większość członków grupy było już wcześniej karanych, a w popełnianiu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu posługiwali się niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak maczety, młotki, pałki.

– To są bardzo drastyczne przypadki pobić osób z konkurencyjnych klubów piłkarskich, których to czynów dokonano z użyciem bardzo niebezpiecznych przedmiotów, w tym: maczet, pałek metalowych, młotków, a także rur i prętów. I to doprowadziło do bardzo rozległych obrażeń wielu pokrzywdzonych – mówi Tomasz Tadla, śląski wydział Prokuratury Krajowej w Katowicach.

 

Zeznania świadka koronnego

 

Ujawnienie przestępstw i rzeczywistego rozmiaru działalności tej grupy, stało się możliwe m.in. dzięki zeznaniom świadka koronnego, ponieważ dowód ten dopuścił Sąd Okręgowy w Katowicach na wniosek prokuratora. Jednocześnie kilku podejrzanych korzystając z instytucji nadzwyczajnego złagodzenia kary, zdecydowało się złożyć obszerne wyjaśnienia, w których ujawniono liczne przestępstwa popełnianie przez członków grupy.

 

Część z oskarżonych nadal przebywa w areszcie

 

Spośród oskarżonych nadal tymczasowo aresztowane są 34 osoby. Ponadto w trakcie śledztwa na mieniu oskarżonych dokonano zabezpieczania majątkowego na łączną kwotę ponad 280 tysięcy złotych.

Łącznie w ramach dotychczasowego śledztwa dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej skupionej wokół pseudokibiców „Psychofans” Ruch Chorzów, zarzuty usłyszało 95 osób. W dalszym ciągu toczy się postępowanie przygotowawcze co do kilkudziesięciu czynów ujawnionych w wyniku dotychczasowych czynności.

Oskarżeni w większości nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Przedstawili odmienne wersje wydarzeń albo odmówili składania wyjaśnień. Postawienie zarzutów części oskarżonych było możliwe dzięki jednemu z pseudokibiców, który poszedł na współpracę z prokuraturą i został świadkiem koronnym.

źródło: Prokuratura Krajowa
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

3 thoughts on “Psycho Fans Ruchu Chorzów staną przed sądem! Zarzuty dla 53 osób!”

  1. No i mają to na co zasłużyli. Cieniasy mocni w grupie a jak sam na sam z prokuratorem to w koronę idą. Tak się to kończy! Nareszcie. To są winni upadku klubu! Niech siedzą po wsze czasy!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close