RegionWiadomość dnia

Matura 2021: Egzamin w małych grupach i z dużym stresem

Z wirtualnej klasy przeniosą się do prawdziwych sal lekcyjnych i będą musieli udowodnić, że zdalna nauka była skuteczna. Tuż po majówce ruszają tegoroczne matury, a uczniowie na początek zmierzą się z językiem polskim na poziomie podstawowym. Mimo luzowania obostrzeń w kraju uczniowie muszą się liczyć ze sporym reżimem sanitarnym.

 

 

Ze Śląska ruszyły wycieczki zarośniętych do fryzjerów w Małopolsce 😉

TOP 5 SILESIA FLESZ zawsze w niedzielę o 19.50 w TVS!

– Będą pisać w salach po 10 osób. Także mamy podczas tych pierwszych trzech dni aż 11 komisji, to jest bardzo dużo. Natomiast w sumie wszystkich komisji przez wszystkie dni matury mamy aż 72 – mówi Patrycja Pietraszczyk, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie.

Matura 2021: Egzamin w małych grupach i z dużym stresem
Matura 2021: Egzamin w małych grupach i z dużym stresem

We wtorek egzamin z języka polskiego ma rozpocząć się o godzinie 9 i potrwa 170 minut.

– Muszą być zachowane zasady bezpieczeństwa. Stąd dyrektorzy mają taką możliwość, żeby uczniowie, którzy będą wpuszczani do szkoły, jeżeli jest to duża szkoła, mogły być zachowane odstępy czasowe. Czyli na przykład pierwsza grupa wpuszczana jest o 8:30, druga o 8:50, bądź odrębnymi wejściami do szkoły mówi Urszula Okrajni, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie.

W kolejnych dniach odbędą się egzaminy z matematyk i języka angielskiego. W województwie śląskim matura odbędzie się w ponad 560u szkołach, a przystąpi do niej ponad 31,5 tys. uczniów.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę. Wrócił po urwane lusterko i uciekł [WIDEO]

Górnictwo na Śląsku ma być wygaszone. Jako pierwsza zamknięta zostanie kopalnia Ruda Ruch Pokój

Zatrzymanie właściciela klubu Face2Face w Rybniku niezasadne. Jest wyrok sądu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close