KrajRegion

Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim [WIDEO]

W Chorzowie dziś wielkie sportowe święto. Na Stadionie Śląskim odbył się Memoriał Kamili Skolimowskiej. Reprezentanci z całego świata przyjechali na Śląsk, by zmierzyć się w lekkoatletycznych konkurencjach.

 

Czuję się bardzo zmęczona, ten wyścig był dla mnie naprawdę ciężki, ale zajęłam pierwsze miejsce i to jest bardzo satysfakcjonujące – mówi Elwira Herman, sprinterka w biegu przez płotki.

To jest najlepszy meeting w Polsce jeżeli chodzi o publikę, pierwszy raz widzę tak duży stadion z pełnymi trybunami, oczywiście w Polsce, bo zagranicą to jest normalne – mówi Marcin Krukowski, oszczepnik.

Każdy występ reprezentanta Polski jest zaszczytem dla jego obywateli, a szczególnie gdy występują mistrzowie Europy, mistrzowie świata – mówi Andrzej Walaszczyk, kibic.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to impreza cykliczna, której celem jest uhonorowanie utalentowanej lekkoatletki. Po raz pierwszy w historii odbywa się na Śląsku.

Zawsze oglądamy jak lecą zawody lekkoatletyki, a też była okazja, bo nie jesteśmy z daleka. Frekwencja jest wyższa niż na nie jednych mistrzostwach Europy – mówią Kinga i Mateusz, kibice.

W imprezie wzięli udział, m.in. medaliści zakończonych właśnie mistrzostw Europy w Berlinie. (Martyna Mikołajczyk)

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close