Region

Śląskie: Chcesz wstąpić do straży miejskiej lub policji? Są etaty! [WIDEO]

Można wstąpić w ich szeregi. Straż miejska w Katowicach ma sześć wolnych etatów i szuka chętnych do tego, by pomagać lokalnej społeczności. Żeby dostać tę pracę trzeba jednak spełnić kilka wymagań.

 

– Czego wymagamy? Dobrego zdrowia, dobrego przygotowania kondycyjnego, bo jednym z elementów przyjęcia do straży miejskiej jest też danie egzaminu sprawnościowego. Po przyjęciu i zdaniu egzaminu teoretycznego, czyli z wiedzy ogólnej strażnik kierowany jest na przeszkolenie po zakończeniu którego dostaje awans – mówi Jacek Pytel, rzecznik prasowy straży miejskiej w Katowicach.

Przyszli strażnicy miejscy mogą liczyć na umowę o pracę, dodatek stażowy, premie motywacyjne, trzynastą pensję, świadczenia socjalne, opiekę medyczną i preferencyjne ubezpieczenia grupowe. Wynagrodzenie zasadnicze na początek to 2295 zł brutto. Po ukończeniu szkolenia zasadniczego wzrasta ono do 2855 zł brutto. Dokumenty można składać do 28 sierpnia.

Dodatkowe ręce do pracy potrzebne są nie tylko w katowickiej straży miejskiej, ale także w policji. Chętni muszą posiadać polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię oraz średnie wykształcenia, a także nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

– Służba w policji jest to na pewno praca ciekawa, nie dla każdego. Poszukujemy przede wszystkim osób odpowiedzialnych, uczciwych i zaangażowanych w swoją pracę. Jest to praca dla społeczeństwa, każdego dnia niesie się pomoc, także oczekujemy od kandydatów empatii – mówi mł. asp. Olaf Burakiewicz, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Aby się zakwalifikować kandydaci muszą przejść testy sprawnościowe i psychologiczne. Przyjęcia prowadzone są niemal przez cały rok, a liczba osób planowanych do przyjęcia do służby stanowić będzie odzwierciedlenie poziomu wakatów w garnizonie śląskim.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close