reklama
Kategorie

DIETA ANTYCELLULITOWA – Co jeść, by pozbyć się cellulitu?!

reklama

Chcesz pozbyć się niechcianego cellulitu? Wprowadź w życie antycellulitową dietę! Czym jest? Co jeść? To nie takie trudne!

 

CellulIt utrudnia ci życie? Czujesz się nieatrakcyjnie z jego powodu? Chcesz się go pozbyć? Istnieje kilka sposobów walki z cellulitem. Dziś przedstawimy ci zasady diety antycellulitowej – co jeść, aby zmniejszyć lub nawet pozbyć się całkowicie cellulitu!

Cellulit – czym jest?

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, występująca wraz z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Cellulit może być wynikiem problemów z hormonami, najczęściej pojawia się po okresie dojrzewania, a także może nasilić się w czasie ciąży czy podczas menopauzy. Ciekawostką jest, że cellulit częściej występuje u kobiet.

reklama

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Pij i chudnij! Poznaj 5 napojów, dzięki którym będziesz mieć płaski brzuch

Cellulit – jak z nim walczyć?

Przede wszystkim, należy znaleźć przyczynę powstawania cellulitu w swoim ciele oraz określić stadium jego rozwoju. Wyróżnia się cztery stadia rozwoju cellulitu (1 – zmniejszenie elastyczności skóry, 2 – zmniejszenie elastyczności skóry oraz bladość cery, 3 – zmniejszenie elastyczności skóry, bladość cery, drobne grudki, efekt „skórki pomarańczowej”, 4 – zmniejszenie elastyczności skóry bladość cery, większe grudki).

Aby wyleczyć cellulit, należy – przede wszystkim – dążyć do poprawy mikrokrążenia, lipolizy i odbudowy skóry. Walkę możemy podjąć poprzez zabiegi medyczne – mezoterapię igłową, lipolizę, liposukcję – lub zabiegi kosmetyczne, jak: mezoterapia bezigłowa, endermologia (masaż podciśnieniowy), jonoforeza, ultradźwięki, elektrostymulacja, drenaż limfatyczny, krioterapie.

Jednak podstawą walki z cellulitem powinna być odpowiednio skonstruowana dieta i styl życia. Sprawdź, jak i co jeść, aby pozbyć się cellulitu!

Dieta antycellulitowa

Dieta, której zadaniem jest walka z cellulitem, powinna wpływać pobudzająco na przemianę materii i zawierać produktu oczyszczające organizm z toksyn, gdyż nadmiar trujących substancji wpływa niekorzystnie na wygląd skóry.

Nawodnienie to podstawa!

Woda jest źródłem życia i fundamentem zdrowego trybu odżywiania się. Powinniśmy dostarczać organizmowi 1 ml wody na 1 kcal spożywanego pokarmu (lub 30  ml na 1 kg masy ciała), aby zapewnić mu prawidłowe funkcjonowanie mózgu, nerek i wszystkich innych organów. Stopień nawodnienia wpływa też na nasz wygląd zewnętrzny – woda, wypłukując toksyny z organizmu, pomaga znacznie w walce z cellulitem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

PIJ Z GŁOWĄ – ranking wód pitnych

Ogranicz sól

Choć nie powinniśmy z niej całkowicie rezygnować, warto ograniczyć sól w diecie. Pamiętajmy, że niemal w każdym produkcie, który kupujemy w sklepie, znajduje się sól. Jeśli nie musimy, starajmy się nie dodawać jej do potraw lub zastępować solą morską lub mieszankami ziołowymi.

Zrezygnuj z przetworzonego jedzenia

Słodycze, fast-foody i inne przetworzone produkty są naszpikowane solą i wieloma substancjami, które są szkodliwe w nadmiarze i odkładają się w komórkach tłuszczowych. Ograniczenie przetworzonego jedzenia odbije się nie tylko pozytywnie na wyglądzie twojej skóry, ale także na całości twojej sylwetki i samopoczuciu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

ZDROWA DIETA – obalamy 10 najpopularniejszych MITÓW!

Urozmaicaj swoją dietę

Postaraj się jeść różnorodnie – wtedy masz pewność, że dostarczysz swojemu organizmowi wszystkie potrzebne makro- i mikroelementy. Wprowadź do codziennego jadłospisu owoce i warzywa, gdyż są świetnym źródłem łatwo przyswajalnego błonnika i witamin. Zwróć szczególną uwagę na:

– produkty zawierające potas (ziemniaki, sałatę, pomidory) – działają przeciwobrzękowo

– produkty lekkostrawne (ryby, chude sery, ryż, białe mięso) – przyspieszają tempo przemiany materii

– produkty działające moczopędnie (seler, pietruszka, arbuz, czereśnia, truskawki i inne owoce sezonowe, bogate w wodę)

– produkty zawierające witaminy z grupy B (drożdże, jaja, kiełki zbóż)

– produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6, omega-9 (ryby, oleje roślinne, oliwy, orzechy) – poprawiają metabolizm tkanek, przyspieszają spalanie tłuszczu i zapobiegają jego odkładaniu)

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Czego nie jeść razem? Zakazane połączenia na talerzu

(Marlena Borczyk)

reklama

Jeden komentarz

  1. Ja polecam masaż, tylko nie myślcie, że to będzie przyjemne głaskanie. Masaż antycellulitowy musi boleś, ale z treningami daje super rezultaty. Również w domowych warunkach można sobie poradzić za pomocą rollera czy piłeczek do masażu. No i oczywiście można korzystać z zabiegów, choć należy mieć na uwadze, że co najmniej kilka trzeba będzie odbyć żeby zauważyć efekty. Podstawa to jak w artykule: ruch, zdrowe odżywienia i nawodnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button