KrajRegion

Mieszkańcy Gliwic wybrali nowego prezydenta. Andrzej Neumann z ponad 50 procentowym poparciem

W niedzielnych przedterminowych wyborach prezydenckich w Gliwicach wygrał Adam Neumann. Uzyskał 51,18% głosów poparcia i został wybrany na to stanowisko – potwierdziła w nocy z niedzieli na poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza w Gliwicach. W głosowaniu wzięło udział 35,5% uprawnionych.

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Neumanna poparły 24 854 osoby (wobec wymaganego do zwycięstwa w pierwszej turze wyborów poziomu 24 281 głosów). Na drugim miejscu znalazł się pełniący obowiązki prezydenta Gliwic Janusz Moszyński (25,08%, 12 180 głosów). Trzeci był były gliwicki radny Kajetan Gornig (18,33%, 8905 głosów), a 5,39% wyborców (2622 osoby) poparło byłego dyrektora Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych, Andrzeja Gillnera.

Niedzielne wybory wyłoniły następcę wybranego w październiku ubiegłego roku do Senatu Zygmunta Frankiewicza. Uprawnione do głosowania były 137 323 osoby. Z urn wyborczych wyjęto 48 784 ważne karty. Na czterech kandydatów oddano łącznie 48 561 ważnych głosów.

Nowy prezydent miasta Adam Neumann w maju tego roku skończy 61 lat. Przez ostatnie 13 lat był zastępcą prezydenta Gliwic. W mieście mieszka od urodzenia. W przedterminowych wyborach prezydenckich był kandydatem komitetu wyborczego Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza.

 

źr. UM Gliwice

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close