Region

Mikołów zawiesza budżet obywatelski. Z powodu koronawirusa

Po pięciu edycjach budżetu obywatelskiego Mikołów wstrzymuje szóstą. Powód? Uszczuplony budżet spowodowany epidemią koronawirusa.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

– Urząd Miasta podjął decyzję o czasowym zawieszeniu organizacji kolejnej edycji. Co istotne, wszystkie zwycięskie projekty z poprzedniego roku (2019) będą realizowane zgodnie z planeminformują urzędnicy.

Mikołowianie co roku wybierają na co przeznaczyć milion złotych w ramach budżetu partycypacyjnego. Pięć ostatnich edycji przyniosło w sumie 80 zwycięskich projektów, 13 z nich jest w trakcie realizacji.

Mieszkańcy mogą korzystać między innymi z wiat wypoczynkowych, placów zabaw czy siłowni zewnętrznych. Część obiektów jest już po okresie gwarancyjnym. Te, które w związku z eksploatacją wymagają renowacji czy drobnych remontów będą sukcesywnie odnawiane. W związku z koniecznością wymiany elementów, czy poprawy funkcjonowania miejsc aktywnego wypoczynku część środków przeznaczona zostanie na bieżące remonty.

Urzędnicy zapewniają jednak, że szósta edycja budżetu obywatelskiego na pewno się odbędzie. – Decyzja kiedy rozpocznie się proces zbierania wniosków a następnie głosowanie nad nimi zostanie podjęta pod koniec roku. Wierzymy, iż to tylko chwilowy przestój, a w 2021 wrócimy z nową energią gotowi na pomysły mieszkańców – informuje urząd.

Źródło: UM w Mikołowie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rafał Trzaskowski na Śląsku: Od dawna ostrzegaliśmy, że będą kłopoty w kopalniach! [WIDEO]

Śląskie: Bunt przeciwko sieci 5G! Nadajnika nie chcą u siebie mieszkańcy Bierunia. Głos zabrał burmistrz!

Kolejnych 92 górników z koronawirusem. Trwają masowe badania przesiewowe na COVID-19

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close