KrajRegionWiadomość dnia

Minister zdrowia mówi o drugiej fali epidemii. Czy wrócą obostrzenia?

Polska jeszcze nie uporała się w pełni z pierwszą falą epidemii COVID-19, a minister zdrowia Łukasz Szumowski mówi juz o drugiej. Trwają przygotowania w postaci m.in. zakupu specjalistycznego sprzętu. Lock downu nikt nie przewiduje, ale może wrócić obowiązkowe noszenie maseczek.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Druga fala zachorowań zapewne będzie. Przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych – ujawnił polityk kulisy przygotowań do spodziewanego wzrostu liczby zachorowań na Covid-19. – czytamy słowa ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na łamach Polsat News.

Minister zdrowia spodziewa sie drugiej fali epidemii jesienią br. wraz z tzw. sezonem grypowym. Mówi również, że wraz z prognozowaną sytuacją powróci obowiązek noszenia maseczek. Warto dodać, że Polska jeszcze do końca nie poradziła sobie z pierwszą fala epidemii, a mowa jest juz o drugiej. W dalszym ciagu obowiązuje noszenie maseczek na terenach zamkniętych takich jak urzędy, sklepy czy galerie handlowe. Jednak obserwuj.ac to co się dzieje codziennie, wielu ludzi o obowiązku zapomina i tym samym nie chroni ust czy nosa. Minister wspominał, że rząd ma juz poważne doświadczenia związane z pierwszą fala epidemii i odpowiedni plan działania, dzięki któremu można w sposób szybki zamykać kolejne ogniska epidemii.

Najgorsza sytuacja w skali kraju jest na terenie Śląska, gdzie choruje prawie 12 tys. osób, a ponad połowy potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowuje się wśród pracowników kopalni. Rząd nie przewiduje drugiego lockdownu, co jest względnie dobra informacja biorąc pod uwagę kondycję polskiej gospodarki po wydarzeniach z okresu od marca do maja br.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Bytom i Piekary zalane po burzach! Śląskie miasta liczą straty po nawałnicach [WIDEO]

Częstochowa: Zrozpaczeni pracownicy zrobili pogrzeb PKS-u! Mówią, że to wina PiS-u [WIDEO]

Kibice wracają na stadiony śląskich klubów! Nareszcie! Ale czekają ich obostrzenia [WIDEO]

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close