RegionWiadomość dnia

Ministerstwo Zdrowia: Do walki z COVID-19 mają się włączyć prywatne szpitale

Ponieważ w dalszym ciągu utrzymuje się wysoki wskaźnik zakażeń SARS-COV2, do walki z koronawirusem muszą włączyć się wszyscy. I tak minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej poinformował, że w szpitalach prywatnych mają powstać łóżka covidowe, a cześć szpitali powiatowych ma przyjmować tylko pacjentów z koronawirusem.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Doszliśmy do takiego porozumienia czy do takiej konkluzji, że również prywatne lecznictwo musi się włączyć w walkę z covidem (…) Do środy mamy wspólnie wypracować listę szpitali prywatnych, które również będą obciążone obowiązkiem utworzenia tzw. łóżek covidowych. – informował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Jednocześnie minister zapewnił, że sektor prywatny służby zdrowia już deklaruje chęć pomocy, stąd pierwsze rozmowy na ten temat. Dodatkowo w trakcie konferencji mowa była o nowym profilowaniu szpitalu. Niektóre powiatowe placówki mają dostać priorytet pomocy pacjentom covidowym, pozostałe mają przyjmować tych, którzy nie mają koronawirusa, ale potrzebują również innej fachowej opieki lekarskiej. Schemat jest prosty – jeśli w bliskiej odległości od siebie znajduj się dwie takie jednostki, to jedna ma przyjąć ciężar opieki nad chorymi na COVID-19, a druga ma przyjmować pacjentów z innymi schorzeniami. – Jak podkreślił: w wyniku takiego przekształcenia zyskamy kolejne 10 tysięcy łóżek dla chorych z koronawirusem. – komentował minister zdrowia. 

źródło: RMF 24

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close